MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A kormányzat által bevezetett válságadók kapcsán az elmúlt hetekben többször felmerült a kérdés, hogy gyógyszeripar ezúttal „hogyan maradt ki a szórásból”. A szektornak azonban csak látszólag kegyelmezett meg a kabinet, más kérdés, hogy a mostani helyzetben talán még ezt is egyfajta („az új húzóágazat” irányába tett) gesztusként lehet értékelni a kormány részéről.
A második akcióterv ismertetését követően többekben felmerült a kérdés: Hogyan lehet az, hogy a pénzügyi-, a kereskedelmi, az energetikai, és a távközlési szektor mellett a szintén jelentős nyereséget termelő gyógyszeripari cégek megúszták a válságadót?
Nos, a rövid válasz erre az, hogy nem úszták meg, hiszen - ahogy az ágazat vezető szereplői fogalmaztak - valójában rajtuk tesztelték a különadók prototípusát, amiket nem mellesleg három évre terveztek, az idén azonban már negyedik esztendeje fizetnek a szektor cégei.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Radványi Viktória a francia nagykövetség egyik ünnepségén találkozott össze a miniszterrel.