Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A kormány e cél érdekében átalakítná az adó-, illetve a pénzügyi tevékenységeket érintő szabályozást is - írja a Világgazdaság.
Kelet-Európa pénzügyi szolgáltató központjává alakítaná Magyarországot a kormány - derül ki egy, a Világgazdasághoz eljuttatott háttéranyagból. A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) által összeállított dokumentum szerint a kormány e cél érdekében átalakítná az adó-, illetve a pénzügyi tevékenységeket érintő szabályozást is. A tárca a hazai befektetők által tulajdonolt, nyílt ingatlanbefektetési társaságok (REIT) létrehozásában látja az egyik komoly lehetőséget a "Kelet-Európa Luxemburgja" státus eléréséhez vezető úton.
A REIT-ek tőzsdére bevezetett, nyilvános részvénytársaságok lennének, amelyeket hazai kis- és intézményi befektetők tulajdonolnának, a cégek által elért profit 90 százalékát pedig a részvényesek kapnák meg osztalék formájában. Az új társasági forma célja az ingatlanfejlesztő és -bérbeadó piac élénkítése, úgy, hogy ebből hazai tulajdonosok profitáljanak. A lépéssel - mutat rá a dokumentum - élénkülhet a bérlakáspiac is, és ez hozzájárulhat a munkavállalói mobilitás növeléséhez.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az eszközökre, ingatlanokra és a működéssel összefüggő károkra is kiterjedhet a céges biztosítás, de jól kell szerződni.
Kedvező a lehetőség, de alaposan figyelni kell az előírásokra a belső szabályok kialakítására során.
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Két hete mlg 50 napos határidőt szabott Moszkvának a tűzszünet elérésére.
Hivatalosan közös megegyezéssel távozik Sárváry István, aki 2016-ban állt a cég élére.