Szlovákia: "egyértelmű nem" az összeurópai kötvényre

A szlovák pénzügyminiszter elutasította a páneurópai kötvénykibocsátással kapcsolatos elképzeléseket, szerinte ez ugyanis a költségvetési unió felé tett lépés lenne, ami elfogadhatatlan.

  • MTI MTI
Szlovákia:

Szlovákia elutasítja a páneurópai kötvénykibocsátás tervét. Ivan Miklos a SME című napilap pénteki számában kijelentette:  "Egyértelmű nem a válaszom a páneurópai kötvénykibocsátás tervére. El kell vetni a költségvetési unió gondolatát, ami nem jó Szlovákiának, és senki másnak." 

Az elképzelést a hét elején felvető Jean-Claude Juncker, az euróövezeti országok pénzügyminiszteri csoportjának (Eurogroup) elnöke, és Giulio Tremonti olasz pénzügyminiszter szerint az Európai Uniónak saját kötvényeket kellene kibocsátania a pénzügyi nehézségekkel küszködő euróövezeti országok megsegítésére és az euróval szembeni befektetői bizalom helyreállítására. 

A Financial Times (FT) hétfői számának vezércikkében a két európai politikus annak a véleményének adott hangot, hogy a páneurópai kötvények ("E-bond") stabilizálhatnák az európai államkötvény piacot az EFSF európai pénzügyi stabilitási eszköz rendelkezésére álló 750 milliárd euró felhasználását követően 2013-tól. Véleményük szerint egy európai államadósság kezelő ügynökség (European Debt Agency) akár az EU gazdasági teljesítményének 40 százalékáig is bocsáthatna ki kötvényeket.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?