szerző:
hvg.hu
Tetszett a cikk?

A Világgazdaság értesülései szerint 60–100 pályázati kiírást tesz közzé a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) az év első hónapjaiban, és összesen mintegy 200 felhívást tippelnek 2011-re a jól értesültek.

Felfokozott várakozás előzi meg a pályázók körében az Új Széchenyi-terv (ÚSZT) támogatási konstrukcióinak január közepére ígért meghirdetését, ugyanakkor előzetesen már sok mindent elárulnak a forráslehetőségekről az egyes operatív programok 2011–13-as akciótervei, amelyek egyeztetése szerdán fejeződik be - írja a lap.

Az akciótervekből a Világgazdaság szerint látszik, hogy a kiírók szélesebb kört céloznak meg, mint eddig, nő a célcsoportok száma, több a támogatható tevékenység, előtérbe kerülnek a kkv-szektor szempontjai, nagy hangsúlyt kap a gazdaságfejlesztés és a foglalkoztatás növelése, az ÚSZT célkitűzéseivel összhangban.

A júliusban bemutatott Új Széchenyi-tervnek hét kiemelt programja van: a gyógyító Magyarország – egészségipar, a megújuló Magyarország – zöld gazdaságfejlesztés, az otthonteremtés – lakásprogram, a vállalkozásfejlesztés – üzleti környezet fejlesztés, a tudomány – innováció – növekedés, a foglalkoztatás és a közlekedés – tranzitgazdaság. Fellegi Tamás nemzeti fejlesztési miniszter az ÚSZT nyári bemutatása során azt mondta, a kormány célja az Új Széchenyi-tervvel, hogy gyorsan, hatékonyan, összehangoltan juttassák el a hazai és uniós összevont forrásokat a kis- és közepes vállalkozásokhoz (kkv-khoz). A szándék, hogy a ciklus végéig összesen 1000 milliárd forintot biztosítsanak erre a célra az összevont forrásokból. 

Fellegi Tamás akkor elmondta, a 2007-2013 közötti időszakban Magyarország számára elérhető uniós források értéke összesen 7870,17 milliárd forint. Ebből jelenleg 1828,8 milliárd forint szabad forrás áll rendelkezésre, 1480,2 milliárd futó projekt és 4126,5 milliárd forint kötelezettségvállalással elindított projekt mellett. A kkv-k számára azonnal mobilizálható források értéke 155 milliárd forint. A kormány már tárgyalta az összesen mintegy 477 milliárd forint értékű projektforrás visszavonására, illetve tartalmi felülvizsgálatára vonatkozó javaslatot, ennek eredményeként 41 milliárd forint uniós támogatást szabadítanak fel.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!

Hazai gazdaság

Építőipar: még nem bizakodhatunk

A megkötött szerződések állománya nem ad okot a bizakodásra, és különösen aggasztó, hogy ez év augusztusában 35,4 százalékkal kevesebb új szerződést kötöttek mint egy évvel korábban - írja a Világgazdaság.

MTI Karrier

Jövő januárra feláll az új foglalkoztatási szervezet

Az Új Széchenyi terv foglalkoztatás bővítési céljait hatékonyabban szolgáló munkaügyi szervezet várhatóan 2011 januárjában a munkaadók és a munkavállalók rendelkezésére áll majd - mondta a Napi Gazdaságnak Czomba Sándor, a Nemzetgazdasági Minisztérium foglalkoztatáspolitikáért felelős államtitkára.

MTI Vállalkozás

Új Széchenyi Terv: több jut a kkv-knak

Az Új Széchenyi Terv céljai alapján a korábbi éveknél jóval több uniós forrást kapnak majd a kis- és középvállalkozások (kkv-k) - mondta Petykó Zoltán, a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) elnöke kedden Budapesten a Hungexpo partnertalálkozóján.

MTI Itthon

Nem szüntetik meg az NFÜ-t

Az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) nem jelenti az Új Magyarország Fejlesztési Terv (ÚMFT) azonnali eltörlését, nem szűnik meg a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség (NFÜ) és a közreműködő szervezetek sem - írja keddi számában a Népszabadság.

MTI Gazdaság

ÚSZT: adómentes lakbér, bérlakásépítés és panelprogram

Összekapcsolná a kormány a lakástámogatásokat a gyermekvállalással, a jövedelemadózással, az energiahatékonysággal, a minőségi és legális építéssel - derül ki az Új Széchenyi Terv (ÚSZT) vitairatából. A vitairat a devizahitelezés helyett a forint jelzáloghitelezést részesíti előnyben.