Nem félünk eléggé
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Hét napi szünet után kedden 64 százalékkal nőtt a horvát INA részvényeinek az árfolyama a zágrábi tőzsdén.
A Mol érdekeltségi körébe tartozó kőolajipari vállalat részvényeinek árfolyam 2830 kunáig emelkedett a keddi kereskedés első felében - 43 millió kunás forgalom mellett -, ami azt jelenti, hogy a részvény most egy százalékkal több annál az összegnél, amit a Mol ajánlott a társaság közkézen lévő részvényeiért, hogy többségi tulajdonos lehessen a vállalatban.
A horvát pénzügyi felügyelet december 3-án függesztette fel az INA részvények kereskedését egy nappal azután, hogy Mol bejelentette: ajánlatot tesz a közkézen lévő INA törzsrészvények megvásárlására 2800 horvát kuna részvényenkénti áron. Az INA részvényei akkor 1721 kunát értek.
A horvát kormány - amelynek jelenleg 44,84 százalékos részesedése van az INA-ban - nem szeretné, ha a Mol többségi tulajdonos lenne a vállalatban, s ebbéli törekvésében már vannak társai: horvát lapjelentések szerint például a horvát állami nyugdíjalap a Mol ajánlatánál többet akar ígérni részvényekért, és az Adris dohányipari konszern is hajlandó volna ráígérni a magyar ajánlatra.
Ezzel összefüggésben a horvát Hina hírügynökség idézte Szollár Domokost, a Mol Csoport horvátországi szóvivőjét, aki szerint a Mol nem kíván változtatni ajánlatán, és nem akar "licitháborúba" bocsátkozni. A Mol az esetleges ellenajánlatokat egyelőre nem kívánta kommentálni.
A horvát vállalatban a Molnak jelenleg 47,155 százalékos részesedése van.
Az INA irányításának átvételét a horvát kormány és a Mol egy korábbi megállapodása tette lehetővé.
Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.
Lassan valóban eljön az ideje annak, hogy a cégvezetők mérlegeljék, mit kezdjenek az MI kínálta lehetőségekkel.
Egyelőre nem, de ez nem jelenti azt, hogy adott esetben nem éri meg a cégnek ilyen számlával rendelkeznie.
A szerbiai hatalom és a több városban előrehozott választást követelő diákmozgalom is radikalizálódik: a hét végén a rendőrség szokatlan brutalitással zavarta szét a tüntetőket. Az EP szerbiai jelentéstevője szerint Alekszandar Vucsics azért nem hozza előre a jövőre esedékes választásokat, mert érzi, hogy megrendült a hatalma.
Teljesen rendben van, ha Orbán Viktor nem kér a Pride-ból, de ne erőltesse rá mindenkire az ódzkodását, csinálja a négy fal között. Vélemény.
„És ki hozta azt a törvényt?” – kérdezte a Tisza Párt elnöke.
A megszólaló drag queenek szerint is volt polgárpukkasztás a műsorukban.
A miniszterelnök politikai igazgatója szerint most a hatóságokon és az igazságszolgáltatáson a sor, hogy „szépen, finoman” tegyék a dolgukat.
Milyen autó képes erre egyáltalán?