Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Hullámzó teljesítményt nyújtott szerdán a BUX-index, amely végül pluszban zárt.
Enyhe pluszban kezdett, napközben pedig megfordult a keddi záróérték alatt, és majd 2 százalékkal afölött is a BUX, amely végül 22 484 ponton épp 1 százalékos pluszban búcsúzott a kereskedéstől.
A vezető papírok közül csak a Richter gyengült. A gyógyszeripari papír 0,8 százalékot veszítettek értékükből, s így 43 250 forinton intettek búcsút a napnak. A másik három blue chip ugyanakkor felfelé vette az irányt. A legjobban a Mol teljesített, amelynek részvényárfolyama 1,9 százalékkal 22 170 forintra ugrott, de nem panaszkodhattak az OTP tulajdonosok sem: a bankpapír 1,5 százalékkal drágult, s végül 5350 forinton zárt. A Magyar Telekom is pluszban végzett: az utolsó kötés 551 forinton született, 0,2 százalékkal magasabban, mint kedden.
A forgalom ma meghaladta a megszokottat: a 24,8 milliárd forint 3,5 milliárddal több az elmúlt 12 hónap átlagánál. A különbség a Molnak köszönhető: az olajipari részvény ma 9,4 milliárd értékben forgott ez bő háromszorosa annak, amit az elmúlt hónapokban megszokhattunk.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.