Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az euróövezet országainak ipari termelése tavaly novemberben 1,2 százalékkal nőtt októberhez és 7,4 százalékkal 2009 novemberéhez képest, elemzők havi szinten 0,5 százalékos, éves összevetésben 5,8 százalékos bővülésre számítottak.
Októberben 0,7 százalékkal emelkedett havi-, és 6,9 százalékkal éves bázison az euróövezetet alkotó 16 ország ipari termelése. Az EU statisztikai hivatala, az Eurostat szerdán közölte, az unió 27 tagállamának ipari termelése novemberben 1,4 százalékkal emelkedett az októberihez képest és 7,8 százalékkal 2009 novemberéhez képest.
A félkész termékek és alapanyagok termelése az euróövezetben 1,6 százalékkal, az EU-ban pedig 1,5 százalékkal nőtt novemberben az előző havihoz képest. Az energiatermelés 1,5 százalékkal, illetve 2,1 százalékkal nőtt.
A tőkejavak termelése havi összevetésben az euróövezetben 1,4 százalékkal, az EU-ban 2,1 százalékkal emelkedett. A tartós fogyasztási javak termelése 0,1 százalékkal nőtt az euróövezetben és 1,2 százalékkal csökkent az EU-ban. A nem tartós fogyasztási cikkek termelése nem változott sem az euróövezeti, sem az uniós országok körében.
Az ipari termelés legnagyobb mértékben Svédországban emelkedett, havi összevetésben 2,6 százalékkal, Franciaországban 2,3 százalékkal, Csehországban pedig 2 százalékkal. Csökkent az ipari termelés Máltán, Litvániában és Görögországban, sorrendben 3,2, 2 és 1,5 százalékkal.
Éves összevetésben, 2009 novemberéhez képest a tőkejavak termelése 12 százalékkal nőtt az euróövezetben és 12,4 százalékkal az EU-ban. Az energiatermelés 4,9 százalékkal, illetve 4,5 százalékkal nőtt. A fékész termékek és alapanyagok termelése az euróövezetben 7,9 százalékkal, az EU-ban 8,6 százalékkal nőtt 2010 novemberében 2009 novemberéhez képest.
A nem tartós fogyasztási javak termelése az euróövezetben 2,7 százalékkal, az EU-ban 3 százalékkal emelkedett. A tartós fogyasztási cikkek termelése pedig 0,1 százalékkal csökkent az euróövezetben és 0,8 százalékkal emelkedett az EU-ban.
Éves összevetésben az ipari termelés minden adatszolgáltató országban emelkedett, Görögország (-8,0 százalék) és Málta (-2,7 százalék) kivételével. A legnagyobb növekedést Észtország érte el 35 százalékkal, Litvánia 17,2 százalékkal és Írország 14,2 százalékkal. A legszerényebb növekedés Portugáliában volt, 0,7 százalékos, és Spanyolországban, ahol 2,3 százalékot mértek.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Újabb izraeli és amerikai tervek szövődtek a gázai palesztin lakosság kitelepítésére, miközben a háború mellett harc folyik az élelmiszerért, és repedezik a klánok és a Hamász hallgatólagos hatalmi paktuma.
Vihart kavart a Kneecap fellépése a Sziget Fesztiválon, a kormány után több mint 150 művész is azt követelte, hogy mondják le a koncertet.
A Tisza Párt elnöke Szabó Tündére utalva reagált a Róka Rékáról szóló hírekre.
Minden évben 500 milliárd forinttal többet költene egészségügyre a Tisza-kormány.
A humorista szerint a miniszterelnök hazudik, amikor azt mondja, hogy számíthatnak rá a kárpátaljai magyarok.