Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Németország kivitele 18,5 százalékkal nőtt tavaly a válságos 2009-es évhez képest, a külkereskedelmi mérleg többlete pedig meghaladta a magyar hazai össztermék (GDP) bő másfélszeresének megfelelő 150 milliárd eurót.
A szerdán megjelent statisztikai adatok szerint az export 951,9 milliárd eurót tett ki 2010-ben. A legnagyobb uniós gazdaság kivitele így nem sokkal maradt el a történelmi rekordtól, a 2008-ban elért 984 milliárd eurótól. A kivitelre alapozott német gazdaságban az idén is folytatódhat az export szárnyalása, főként azért, mert az ázsiai térségben megindult fellendülés után élénkülés kezdődhet az Egyesült Államokban, a világ legnagyobb gazdaságában is. A német kivitel így akár az ezermilliárd eurót is elérheti elemzők szerint. Az import 20 százalékkal, 797,6 milliárd euróra nőtt 2010-ben Németországban.
A külkereskedelmi mérleg 154,3 milliárd euró többletet mutatott. Az export és az import különbségét kifejező mérleg egy évvel korábban 138,7 milliárd eurós többlettel zárt. 2010 decemberében a többlet 14 milliárd euró volt, a novemberi 12,1 milliárd után. Az export 0,5 százalékkal nőtt novemberhez képest, 83,2 milliárd eurót tett ki. Az import a várakozásokkal szemben csökkent, 2,3 százalékkal, s 69,3 milliárd euró volt tavaly decemberben.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.