Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Javultak a világ legnagyobb gazdaságainak növekedési kilátásai, de jelenős eltérések vannak az egyes országok között - derül ki a Gazdasági Együttműködési és Fejlesztési Szervezet (OECD) hétfőn nyilvánosságra hozott jelentéséből.
A párizsi székhelyű szervezet 29 tagországára vonatkozó gazdasági aktivitást előrejelző decemberi összetett konjunktúramutatója 102,8 pontra nőtt a novemberi 102,5 pontról. Az OECD azzal számol, hogy a világgazdaság növekedési üteme 4,2 százalékra lassul a tavalyi 4,6 százalékról. Az OECD jelentése szerint "a gazdasági növekedés egyértelmű jelei tapasztalhatóak az Egyesült Államokban, Németországban és Japánban. Szerényebbek ugyanakkor Kanadában, Franciaországban és Nagy-Britanniában". A japán konjunktúramutató 103,3 pontról 103,9 pontra nőtt, Németországé 104,7 pontról 105,0 pontra emelkedett. Franciaországé 202,2 pontról 102,3 pontra erősödött, ugyanakkor Olaszországé a novemberi 102,4 pontról 102,3 pontra csökkent.
A nem OECD-tag Kína esetében a konjunktúramutató 100,7 pontról 100,5 pontra mérséklődött decemberben. A mutató 100 pont feletti értéke egy ország gazdaságának várható bővülését jelzi, míg a 100 pont alatti mutató a várható visszaesésre utal.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.