Bezárul a kiskapu a Wise, Revolut előtt is – drágul a vállalkozói bankolás?
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Ellentmondásokkal terhelt nap végén fél százalékos plusszal zárta a pénteket a BÉT. A vezető részvények közül a Magyar Telekom esett.
Optimista nemzetközi hangulatban indult a kereskedés a pénteken, a főbb európai indexek és a BUX is emelkedett a nap elején. Jól kezdett az OTP is annak ellenére, hogy a bank eredménye némiképp elmaradt az elemzői várakozásoktól.
Délután az USA-ból is kedvezően értékelhető jelentések érkeztek: a munkaerőpiacról, illetve az ipari rendelésállományról. Az olajár alakulásával összefüggő aggodalmak felerősödése azonban elegendő volt a fordulathoz: a főbb amerikai piacok csökkenéssel kezdtek, s ez magával rántotta Európát is.
A BUX a zárás előtti néhány perc emelkedésének köszönhetően fél százalékkal a csütörtöki szint felett, 22 935,9 ponton búcsúzott a héttől.
A vezető részvények közül javított a Mol, az OTP és a Richter. Az olajipari részvény 24 300 forintos záróára 0,6 százalékos, a bankpapírra 5575 forinton létrejött utolsó üzlet 0,4 százalékos pluszt jelent. Nagyobbat korrigált a megelőző napok jelentős csökkenése után a Richter, amely a kereskedés végén 37 975 forinton járt, 1,5 százalékkal az egy nappal korábbi szint felett. A Magyar Telekom az elmúlt napok nyeresége után mérsékelten, 0,5 százalékkal esett.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Számos adómentesen vagy kedvezményesen biztosítható juttatási forma közül lehet választani.
Jelentős ingatlanár- és bérletidíj-emelkedés a kkv-k körében népszerű lakásirodák és B-kategóriás irodaházak piacán is.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.