Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Fővárosi Önkormányzat szerint alaptalanok a budapesti CET komplexum beruházójának "vádaskodásai"; valójában a cég hibái miatt késik a projekt - közölte Bagdy Gábor pénzügyi főpolgármester-helyettes kedden.
A közlemény szerint a Porto Investment Hungary Kft.-nek már tavaly augusztusban át kellett volna adnia a CET-et, de ez a beruházó késedelme miatt máig nem történt meg. Sőt a legújabb hírek szerint a beruházás ez év augusztus vége előtt nem is fog elkészülni - tették hozzá. Az önkormányzat cáfolta a cég azon állításait, hogy hátráltatnák a létesítmény megnyitását, szerinte a Porto nem gondoskodott az ideiglenes közművek csatlakoztatásáról.
A főváros közlése szerint az sem igaz, hogy a közműellátottság biztosítása a FIMŰV Zrt. és az önkormányzat feladata lenne. Hozzátette: nem igaz, hogy a bérleti szerződés véglegesítése és a bérbeadási pályázat megindítása a főváros miatt csúszik; a városvezetés által kezdeményezett egyeztető tárgyalásokat a Porto sorozatosan lemondta. "Úgy tűnik, hogy a Porto Investment Hungary Kft. saját feladatainak hiányos teljesítéséről megalapozatlan vádaskodással próbálja elterelni a közvélemény figyelmét" - olvasható a közleményben.
A CET beruházója, a Porto Investment önmaga ellen kér felülvizsgálatot, a PPP-konstrukciós (a közszféra és a magánszféra együttműködésén alapuló) szerződések ellenőrzésére kéri a Nemzeti Fejlesztési Minisztériumot. A cég hétfői közleménye szerint a lépés oka, hogy a tulajdonos Fővárosi Önkormányzat képviselői a szerződés előnytelenségére és egyéb "megalapozatlan indokokra" hivatkozva hátráltatják az épület megnyitását. Az MTI érdeklődésére azt közölték: Budapest még mindig nem írta alá a közműszerződések egy részét, amelyek a beruházás folytatásához szükségesek. A két áramfelvételi pont közül az egyikre a szerződés megkötése folyamatban van, s a gázfogyasztásra vonatkozó szerződés sincs még aláírva. A Porto Investment az ügyben Hegmanné Nemes Sára államtitkárhoz fordul, akitől azt várja, hogy objektív, szakmailag megalapozott véleményt mondjon a projektről.
Márton Imre, a Porto Investment ügyvezetője február 15-én közölte az MTI-vel, hogy augusztus 20-án szeretnék átadni a Duna-parti Közraktárak helyén épült CET (Central European Time) épületét, ehhez viszont az kell, hogy a közműszerződéseket aláírja a főváros. Ennek hiányában ugyanis nem kaphatnak használatbavételi engedélyt. A mintegy 27 ezer négyzetméteres komplexum kialakítását a tervek szerint 2010 augusztusában kellett volna befejezni, a 8,5 milliárd forintos beruházás PPP-konstrukcióban, a Fővárosi Önkormányzat szerepvállalásával és a Porto Investment Kft. fejlesztéseként valósul meg.
A hatalmas, bálnára hasonlító épületegyüttes szokatlan megoldásban integrálja a XIX. századi raktárépületeket egy korszerű építménnyel. A két meglévő régi raktárépületen egy egyedi tervezésű üveghéj nyúlik át, és galériát alkotva egyesíti a régi és új építményeket, amelyekben sok üzlet működik majd, a kis butikoktól, bároktól, művészeti galériáktól a nagyobb egységekig, éttermekig.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.