Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Jelentősen, csaknem harmadával nőtt tavaly az adóhatóság által indított elektronikus ingatlanárverések száma, de az idei év is rekordszámú eljárást hozhat - olvasható a Napi Gazdaság csütörtöki számában.
A napilap szerint tavaly 1800 ilyen árverés volt, az idei első negyedévben pedig 483 hasonló ügyleten van túl a hatóság. Az arányok alapján ez az év is rekordszámú eljárást hozhat – állítja a cikk.
A Napi Gazdaság beszámolt arról is, hogy az elektronikus ingatlanárverésekben érintett adósok 70-80 százaléka természetes személy, az ingatlantípusok között lakóingatlanok, szántók, legelők, raktárak és garázsok egyaránt találhatók.
Az árverések kétharmada sikertelenül végződik, egyebek mellett azért, mert az ingatlanokat a becsérték felénél kevesebbért nem lehet eladni. Előfordul olyan is, igaz kis százalékban, hogy az adós kifizeti a tartozását - áll a cikkben.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.