Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Andy Warhol legelső önarcképe 38,44 millió dollárért (7,1 milliárd forintért) kelt el a Christie's kortárs művészeti árverésén New Yorkban.
Andy Warhol nyolc festménye összesen 91 millió dollárért (mintegy 17 milliárd forintért) kelt el. A legnagyobb csata az 1963-64-ben született Önarcképért folyt: a negyedórás licitháborúban végül egy európai magángyűjtő kerekedett felül, aki 38,44 millió dollárért vásárolta meg a festményt. A kék különböző árnyalataiban játszó, négy képből álló kompozíció viharkabátban és napszemüvegben ábrázolja a művészt.
A Christie's szakértői kedvező jelként értékelik az aukció sikerét. Laura Paulson, az árverési ház nemzetközi igazgatója megjegyezte: bár a művészeti piac még mindig nem olyan, mint a pénzügyi váláság előtt, a komoly árak már jelzik a bizalom megerősödését.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.