Kissé pesszimistábbak a németek

Németországban romlott a gazdasági helyzet várható alakulását tükröző mutató, viszont javult a jelenlegi helyzet megítélése - derül ki a ZEW német gazdaságkutató intézet kedden publikált adataiból.

  • MTI MTI
Kissé pesszimistábbak a németek

A hat hónapra előretekintő várakozásokat tükröző átfogó üzleti hangulatindex 3,1 pontra csökkent májusban az áprilisi 7,6 pontról. Márciusban még 14,1 pont, februárban 15,7 pont volt a mutató. A jelenlegi helyzet megítélésének mutatója viszont emelkedett, 91,5 pontra 87,1 pontról. Elemzők 3,5, illetve 87,5 pontra számítottak. A ZEW felmérését közel háromszáz gazdasági elemző és intézményi befektető szakember megkérdezésével állította össze. 

A ZEW magyarázata szerint a hat hónapra előretekintő mutató romlásában elsősorban az tükröződik, hogy a gazdasági szakemberek szerint nem valószínű a konjunktúra dinamikájának további erősödése az első negyedévi másfél százalékos GDP-növekedést követően. Emellett az amerikai gazdaság állapotáról érkező vegyes adatok, a kínai gazdaság növekedésének feltehető mérséklődése, valamint az európai adósságválsággal kapcsolatos aggodalmak is hűthették a várakozásokat.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.