Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az MSZP szerint döntési jogkör híján gittegylet lesz az Országos Érdekegyeztető Tanács (OÉT) helyébe lépő Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanács.
Gúr Nándor országgyűlési képviselő szerdán sajtótájékoztatón azt mondta: amíg az OÉT-ben például a minimálbérről meg kellett egyeznie a munkaadók és a munkavállalók képviselőinek, valamint a kormánynak, az utódszervezetnek, a Nemzeti Gazdasági és Társadalmi Tanácscsak - amelyben helyet kapnak civil szervezetek és a történelmi egyházak is - csak javaslattételi és tárgyalási joga lesz, ha azonban nem jön létre megállapodás, a kormány dönthet a vitás kérdésekben.
Az MSZP-s politikus szólt arról is: a kormány az érdekegyeztetés leépítése mellett a munkaügyi törvény módosításával szerinte kiszolgáltatottá tenné a munkavállalókat, például úgy, hogy akár 6 hónapos próbaidőt is kiköthetne a munkaadó. Kifogásait sorolva felrótta azt is, hogy a kormány a túlórákkal kapcsolatban egy átmeneti, a válság miatt bevezetett szabályt akar véglegesíteni, és lehetővé tenné a heti 44 órás foglalkoztatást 40 órára járó bérért.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.
Ruszin-Szendi Romulusz korrupciógyanús ügyeinek felelőséről is kérdeztünk a minisztert.