Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A "piacon már terjed a pletyka", hogy készül az újabb lex Mol, vagyis az a jogszabály, amely szerint a stratégiai fontosságú vállalatokban az állam szavazati súlya nem limitálható a tulajdoni arányánál kisebbre - írja a csütörtökön megjelent számában a Figyelő, amely terjedelmes cikkben foglalja össze az INA-ügy és az orosz Szurgut-részvénycsomag visszavásárlás hátterét és eddigi fejleményeit.
Az állam tulajdonosként való megjelenése után a Mol irányításának esetleges átalakításában a Figyelő írása szerint az első lépés az lehet, hogy az állam ne csak a cég alapszabályában egy tulajdonosra megállapított 10 százalékos szavazati korláttal szavazhasson.
Az eddigi szórt struktúrában a menedzsmenttel baráti viszonyban lévő tulajdonosok sokaságával Hernádi Zsolt elnök-vezérigazgató és Csányi Sándor alelnök kettőse kontrollálta a cég folyamatait - olvasható a cikkben. A lap szerint ha lesz is szándék a Molon belüli irányítói pozíciók átrendezésére, az "biztosan hosszabb időt vesz igénybe".
Ha igaz az újabb lex Molról szóló szóbeszéd, akkor az nagy veszéllyel jár, hiszen a nemzetközi befektetők aligha díjaznák ezt a külső beleszólást a cég irányításába - teszi hozzá a lap, amely szerint ugyanakkor az állam könnyebben "ültetheti kedvenceit a fontos pozíciókra, akárki is lesz kormányon".
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Összefoglaló a kedvezményes konstrukciók feltételeiről: mire, milyen feltételekkel lehet igényelni ilyen forrást?
Főszabály szerint a munkabért forintban kell fizetni. Vannak azonban kivételek, amely esetekben ettől el lehet térni.
Az idénymunkásokat foglalkoztató vállalkozásoknak kihívás a szabályok szigorodása.