Egy harmadik cég is megtámadta a hatodik debreceni villamostendert

A Ganz-Skoda és a Solaris után egy harmadik vesztes, az olasz AnsaldoBreda is a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult a debreceni villamostender ügyében.

  • dehir.hu dehir.hu
Egy harmadik cég is megtámadta a hatodik debreceni villamostendert

Hatodik alkalommal hirdette meg a közbeszerzési pályázatot a 18 új villamos beszerzésére a Debreceni Önkormányzat, miután a korábbi öt tender eredményét rendre megsemmisítette a Közbeszerzési Döntőbizottság.

A mostani pályázatra hatan jelentkeztek, hat pályázat közül négyet talált a bíráló bizottság érvénytelennek, így ezúttal is a spanyol és az olasz gyártó maradt versenyben. Most a spanyol CAF nyert, mely olcsóbb ajánlatot adott, mint az ötödik tenderen „nyertes” AnsaldoBreda. Az olaszok akkor 41 millió euróért vállalták a 18 alacsonypadlós villamos legyártását, a CAF most „csupán” 38 millió euróért.

MTI / Czeglédi Zsolt

Két cég, a Ganz-Skoda és a Solaris azonban augusztus elején megtámadta a debreceni villamostender eredményét. Az ő pályázatukat korábban érvénytelennek ítélte a bíráló bizottság. Hozzájuk csatlakozott most a korábbi „nyertes” AnsaldoBreda, mely szintén a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordult.

Még nem tudni, mikor tárgyal a beadványokról a Közbeszerzési Döntőbizottság, és azt sem, mit kifogásolt a három cég, erről nem ad ugyanis tájékoztatást a Közbeszerzési Döntőbizottság.

A cégeknek miután megtekintik az eredményről szóló dokumentumokat, 10 napjuk van jogorvoslati kérelmet benyújtani, így még az is előfordulhat, hogy a vesztesek közül más pályázók is a Közbeszerzési Döntőbizottsághoz fordulnak – olvasható a dehir.hu-n.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Nem félünk eléggé

Drámaian nő a kibertámadások gyakorisága és súlyossága. Lépni kell! Nem csak a józan üzleti megfontolás, hanem a jogszabályoknak való megfelelés érdekében is.

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Az állami alkalmazottakon spórol a kormány, nehogy mások érezzék a megszorítást

Muszáj költségvetési szigort felmutatnia a kormánynak, de ennyi idővel a választás előtt ezt úgy kell megcsinálnia, hogy ne az átlagember szenvedje meg igazán. Az eredmény: az állami cégeknek kell spórolniuk a dolgozóikon. Az állam nem omlik össze, a költségvetés viszont bajban van, úgy is, hogy már a sokadik hasonló lépést tették meg.