Változások az adózás rendjében – mire kell figyelniük a cégvezetőknek?
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 1257,34 pontos, 6,75 százalékos csökkenéssel, 17.381,28 ponton zárt szerdán.
A részvénypiac forgalma 35,4 milliárd forint volt, a vezető részvények jelentősen gyengültek az előző napi záráshoz képest. Az OTP és a Mol kereskedését napközben fel is kellett függeszteni, mert mindkét papír árfolyama 10 százaléknál többet esett. A BUX utoljára 2009. július 31-én zárt hasonló mélységben, 17.280,05 ponton, az OTP ugyanezen a napon járt egy forinttal 4.000 forint alatt. Szerdán napközben 3.852 forintig süllyedt a bankpapír árfolyama. A Mol is bő másfél éves negatív rekordot döntött, legutóbb 2009. december 11-én zárt a papír a szerdaihoz közeli, 15.750 forintos árfolyamon.
Német Sándor, a Buda-Cash Brókerház Zrt. kereskedelmi igazgatóhelyettese az MTI-nek elmondta: a szerdai esést a BÉT-en az OTP vezette, de Európa-szerte általános volt a banki papírok rossz teljesítménye. A rossz nemzetközi hangulatot egyrészt azok a félelmek táplálták, hogy Franciaország lehet a következő ország, amely elveszíti legkiválóbb, "AAA" adóskockázati minősítését. Az sem tett jót a befektetői hangulatnak, hogy a Fitch Ratings egyszerre két fokozattal rontotta az euróövezethez tartozó Ciprus adósságosztályzatát - fejtette ki Német Sándor. Hozzátette: ehhez adódik hozzá, hogy Magyarországon az átlagosnál nagyobb a lakossági és kormányzati devizahitelek állománya.
Az igazgatóhelyettes elmondta: a nyugat-európai tőzsdemutatók is meredeken estek. A kereskedés utolsó percében a londoni értéktőzsde fő mutatója, az FTSE-100 3,05 százalékkal, a frankfurti DAX-30 5,35 százalékkal, a párizsi CAC-40 5,34 százalékkal volt a keddi záró alatt. Német Sándor szerint az euróövezeti adósságválság megoldásához, konszolidálásához hosszabb időre van szükség, a befektetők azonban türelmetlenek, döntéseket, bejelentéseket várnak a "centrumból", Német- és Franciaországból.
Varjú Péter, az Erste üzletkötője a Mol és az OTP felfüggesztésével kapcsolatban azt mondta: ilyenre utoljára a 2008-as "pánik" idején volt példa, de nem zárható ki, hogy a héten újra megismétlődik.
A Mol 1130 forinttal, 6,69 százalékkal 15.770 forintra csökkent, 6,9 milliárd forintos forgalomban. Az OTP részvények ára 544 forinttal, 12,16 százalékkal 3.931 forintra esett, forgalmuk 24,0 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 11 forinttal, 2,19 százalékkal 491 forintra gyengült, forgalma 1,3 milliárd forint volt. A Richter papírok árfolyama 1500 forinttal, 4,35 százalékkal 33.000 forintra csökkentette értékét, a részvények forgalma 2,4 milliárd forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 155,4 millió forintos forgalom mellett 105 forinttal, 0,62 százalékkal 16.805 forintra csökkent. A BUMIX 1.476 ponton zárt szerdán, ez 26,85 pontos, 1,79 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Számos ponton változik az adózás rendje 2025-ben. Bemutatjuk a cégvezetők figyelmére is érdemes, jelentősebb változásokat.
Az űrgazdaság egyre szélesebb lehetőségeket kínál már a kisebb cégek számára is. Pályázati források is rendszeresen elérhetők a vállalkozások számára.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Az egészséges csapatműködés és az eredményesség szempontjából kulcskérdés, hogyan kezeli a cégvezető a konfliktusokat.
Jelentősen szigorodtak a kriptokereskedelem szabályai, amire elsőként, drasztikus módon a népszerű fintechszolgáltató reagált. A többiek más stratégiát választottak, de vajon kinek van igaza?
Három gyereket pedig életveszélyes állapotban vittek kórházba, miután kamionnal ütközött egy személyautó.
Ha Orbán Viktor arra gondolt, hogy egyszer a távoli jövőben Varga Judit ugyanúgy képes lett volna elvezetni az országot, mint ő, akkor érdemes megjegyezni, hogy egy bankot sem lehet egymás után kirabolni...
A pusztító időjárásnak az autópályán is voltak elszenvedői.
Június utolsó hétvégéjén Szerbiában és Magyarországon is új erőre kapott a tiltakozás a rendszer ellen, Budapesten a Pride, Belgrádban a Vitus-napi tüntetések vitték az utcára a megfáradni látszó ellenzékieket.
A zűrös múltú szlovákiai Jozef Szivák vinné a Dunaferr-utódcéget.
Megdöbbentő részletek derülnek ki Alfred Weidinger osztrák művészettörténésznek a kép történetét felkutató tanulmányából.