Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A vártnál jobban nőtt júliusban az ipari termelés az Egyesült Államokban: az amerikai jegybank szerepét betöltő Fed kedden nyilvánosságra hozott adatai szerint 0,9 százalékkal bővült az elemzők által várt 0,6 százalék helyett.
Júniusban még 0,2 százalékkal nőtt az amerikai ipar teljesítménye.
Szakértők várakozásai szerint a termelési kapacitások átlagos kihasználtsága 76,7 százalékról 77 százalékra nőtt júliusban, a tényleges adat azonban e tekintetben is jobban alakult az elemzők által vártnál: 77,5 százalékra emelkedett.
Az ipari adat javíthatja a piacok hangulatát, párhuzamosan a megkezdett lakásépítések júliusra vonatkozó mutatóival. Utóbbi is a várakozásoknál jobban alakult; azt mutatta, hogy az ingatlanépítések az év hetedik hónapjában a várakozásoknál kevésbé csökkentek: csupán 1,5 százalékkal mérséklődtek, éves szinten 604 ezerre a júniusi, lefelé módosított 613 ezerről.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.