Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Viszonylag nyugodt hetet tudhat maga mögött a Budapesti Értéktőzsde, az előző hetek hektikus mozgásai lecsillapodtak, a múlt hét az amerikai jegybank-elnök pénteki beszéde előtti kivárás jegyében telt.
A BÉT részvényindexe kis mértékben emelkedett: a BUX pénteken záráskor 17.839,86 ponton állt, 0,33 százalékkal, 59 ponttal magasabban az előző heti záró értékénél.
A forgalom visszaesett, a részvénypiacon 55,77 milliárd forint értékben kötöttek üzleteket a múlt héten, az előző heti 83,14 milliárd forint után. A vezető részvények közül csak az OTP tudott drágulni, így visszanyert valamennyit az előző hetekben elszenvedett nagy veszteségeiből, míg a többi blue chip gyengüléssel zárta a hetet.
A CIB Bank heti összefoglalója szerint a nyugodtabb felszín továbbra is óriási feszültségeket takar, hiszen az előző hetekben pánikot okozó problémák nem oldódtak meg. Ezt a feszültséget, bizonytalanságot jól jelzi, hogy a nyugodtabb kereskedés ellenére is vadabbnál vadabb pletykák jelentek meg a piacokon, és okoztak napon belül komolyabb kilengéseket.
A befektetők egész héten abban reménykedtek, hogy az amerikai gazdasági élet legfontosabb szereplőinek Jackson Hole-ban tartott szokásos éves konferenciáján a Fed elnöke valamiféle gazdaságélénkítő vagy likviditásfokozó intézkedést fog bejelenteni. Egy éve ugyanis Ben Bernanke ugyanezen a találkozón jelentette be a Fed második mennyiségi enyhítési - amerikai államkötvény vásárlási - programját.
Az újabb monetáris ösztönző lépések bejelentése azonban ezúttal elmaradt. Bernanke csak annyit mondott, hogy a Fednek "van szerszámkészlete, amelyet lehet használni további pénzügy-politikai ösztönzésre", de úgy vélte, nemcsak az eszközök bevetése mellett, hanem ellene is szólnak érvek, és ezeket majd csak szeptember 20-21-én, a legközelebbi kamatdöntő értekezleten vizsgálják tovább.
A BÉT-en az OTP árfolyama 6,74 százalékkal 4.120 forintra nőtt. A bankpapír heti forgalma 36,2 milliárd forint volt, az összforgalom 65 százalékát tette ki. A Mol egy hét alatt 1,67 százalékkal gyengült, 16.395 forinton fejezte be a pénteki kereskedést, 11,6 milliárd forintos adásvételével a heti összforgalom 21 százalékát adta. A Magyar Telekom részvények ára 2,76 százalékkal 494 forintra esett, a távközlési papír heti forgalma 1,26 milliárd forint volt.
A Richter részvények ára 3,71 százalékkal 33.700 forintra csökkent, 3 milliárd forintos heti forgalomban. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 1,3 százalékkal 14.855 forintra gyengült. A kis és közepes kapitalizációjú papírok mutatója, a BUMIX 0,21 százalékkal, 3 ponttal emelkedett a múlt héten, pénteken záráskor 1.478,68 ponton állt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A szerző 10 éve jógázik a jóga őshazájában, mesterfokozatot is szerzett jógatudományból Indiában. Szeretettel Delhiből sorozatunk írása.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Nem ez az első eset, hogy a tiszásokat fenyegetik.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
Bozó Szabolcsot a bátyja beszélte rá, hogy tegye fel a képeit az Instagramra – és csoda történt.