Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Saját üzletlánccal egészítené ki élelmiszer-ipari érdekeltségeit Csányi Sándor OTP-vezér.
A HVG információi szerint éppen a legnagyobb boltszámú hazai hálózatra vetett szemet a többek között a Pick Zrt.-t is birtokló agrár- és élelmiszer-ipari óriás Bonafarm-csoport tulajdonosa. Az üzletláncok forgalom szerinti rangsorában stabilan a harmadik helyen álló, több mint ötezer boltot számláló Coop-csoport a válság egyik viszonylagos nyertese – és nem csak amiatt, hogy nem fizet válságadót.
A válság nyerteseinek a hazai láncok kisboltjai, továbbá az agresszíven terjeszkedő diszkontok látszanak. Utóbbiak növelték a legnagyobb mértékben – 4,3 százalékkal – a forgalmukat, amihez döntően járultak hozzá a két német kemény diszkont, a hazai élelmiszer-kiskereskedelmi piacot az utóbbi pár évben jócskán átszabó Lidl és Aldi sorozatos boltnyitásai.
Arról, hogy ki került a küzdelemben a vesztes oldalra, továbbá, hogy melyik lánccal hozták hírbe Demján Sándor nagy-vállalkozót, a HVG e heti számában olvashatnak.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.