Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A verespataki beruházó érdekeit szolgálja a romániai bányatörvény tervezett módosítása - véli a Természetvédelmi Világalap.
A nemzetközi civil szervezet pénteki közleménye szerint a román bányatörvény tervezett módosítása nem csupán a verespataki térség ökológiai fenntarthatóságiát veszélyezteti, hanem magánérdekeknek is teret engedne a közérdek rovására.
A tervezet alapján a kitermelési engedéllyel rendelkező bányatársaságok arra is felhatalmazást szereznek, hogy a román állam nevében kisajátítsák az beruházáshoz kiszemelt területet. A jelenleg érvényes szabályozás szerint a kisajátítási jog egyedül az államot illeti meg - áll a közleményben.
A jogszabály elfogadása esetén vállalkozások láthatják el az állam alapvető funkcióit és kisajátíthatják állampolgárok tulajdonát az érintettek akarata ellenére. "A WWF reméli, hogy a 21. században egy uniós tagállamban sem alkothatnak olyan törvényt, amely meghatározható üzleti csoportok érdekeit szolgálja" - áll a WWF közleményében.
A 2003/85-ös bányatörvény módosításáról szóló tervezetet egy ellenzéki és egy kormánypárti szenátor terjesztette elő. A javaslatot a szenátus már korábban elfogadta, és ha a képviselőház is megszavazza, akkor a Verespatakon tervezett és más, hasonló jellegű beruházások közhasznú beruházássá léphetnek elő.
Az erdélyi Verespatakon a Rosia Montana Gold Corporation kanadai-román vegyesvállalat 330 tonna aranyat és 1600 tonna ezüstöt készül kitermelni ciántechnológia alkalmazásával. A tervet ellenzi Magyarország, a Román Tudományos Akadémia, az ortodox egyház és számos civil szervezet.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.