Külföldön terjeszkedik az egyik legnagyobb magyar brókercég

Horvátországban nyitott irodát a független magyar befektetési szolgáltató, az Equilor Befektetési Zrt. – közölte a társaság szerdán.

  • MTI MTI
Külföldön terjeszkedik az egyik legnagyobb magyar brókercég

A zágrábi iroda a délkelet-európai régióban várható befektetésekkel kapcsolatos tranzakciókat végzi majd. Az Equilor arra számít, hogy a délszláv országokban felgyorsuló felzárkózási folyamatnak intenzív hatása lesz az infrastrukturális fejlesztésekre, s ez növeli a tőkebevonás iránti igényt. A cég megítélése szerint ezek a folyamatok kiemelkedő befektetési lehetőségeket jelenthetnek a magyar és a nemzetközi befektetőknek, így várhatóan élénkül a vállalatfelvásárlás is. Az Equilor vállalati tanácsadói (corporate finance) üzletága ebben akar katalizátor lenni – hangsúlyozza a közlemény.

Az új iroda vezetője Iain McGuire, aki korábban többek között a PricewaterhouseCoopers horvát és szlovén irodájában dolgozott partnerként. A pénzügyi szakember komoly tapasztalatokkal rendelkezik a nemzetközi adótervezés, az M&A (összeolvadás és akvizíció) tranzakciók, a beruházások és a vállalati átvilágítások területén. Az Equilor Lengyelországban és Csehországban is jelen van, és a Budapesti Értéktőzsde (BÉT) mellett tagja a varsói és a prágai értéktőzsdének. A BÉT adatai szerint a befektetési szolgáltatási társaság a tőzsde hetedik legnagyobb forgalmazója 2011 első nyolc hónapjának forgalma alapján.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?