Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 404,04 pontos csökkenéssel, 15 711,32 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 2,51 százalékkal gyengült. Elemzők szerint pesszimista hangulatban indulhat a kereskedés.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 404,04 pontos csökkenéssel, 15 711,32 ponton nyitott csütörtökön. A szerdai záró értékéhez képest 2,51 százalékkal gyengült.
Az európai határidők mélyen mínuszos kezdést jeleznek azután, hogy szerdán a Fed döntése nem hozott részvénypiaci fellélegzést, és Ázsia is komoly mínuszban zárt – olvasható a CIB Bank reggeli, MTI-hez eljuttatott elemzésében. Hozzáfűzik: a kínai beszerzési menedzserindex vártnál rosszabb eredménye is árthatott a piacnak.
Csütörtökön a Magyar Nemzeti Bank által publikálandó inflációs jelentés adhat irányt a kereskedésnek a CIB szerint, míg az európai ipari megrendelések a most már kisebb növekedési hozzájárulást nyújtó magyar export szempontjából lehetnek érdekesek, a cseh jegybank pedig az alapkamatról dönt.
Izbéki Ottó, a Buda-Cash Brókerház üzletkötője az MTI-nek elmondta: a piacok az Egyesült Államokban a jegybank szerepét betöltő Fed szerdai döntését dolgozzák fel. Az amerikai tőzsdék meredek eséssel reagáltak a jegybanki ülés eredményeire, holott a Fed azt jelentette be, hogy lépni fog a gazdaság élénkítésére. Makroadatok híján Európában is elsősorban a Fed-ülés lesz a meghatározó ügy a kereskedés indulásakor, így Budapesten is csökkenés várható "minden fronton" – mondta az üzletkötő.
Szerdán a BUX 1,32 százalékos csökkenéssel, 16115,36 ponton zárt. A nyugat-európai tőzsdék is gyengültek, a legnagyobb európai részvények FTSEurofirst-300-as mutatója 1,7 százalékkal 918,06 pontra csökkent. A befektetők a keddi bizakodás után szerdán már kétségek között várták, hogy mire jutott a Fed a kétnapos értekezletének végére.
A Mol 150 forinttal, 1,03 százalékkal 14.700 forintra erősödött, 3,8 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 245 forinttal, 6,80 százalékkal 3360 forintra csökkent, forgalmuk 8,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 1 forinttal, 0,21 százalékkal 480 forintra esett, forgalma 916,9 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 395 forinttal, 1,23 százalékkal 32.600 forintra nőtt, a részvények forgalma 745,5 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 69,7 millió forintos forgalom mellett 390 forinttal, 2,62 százalékkal 15.300 forintra emelkedett. A BUMIX 1370,38 ponton zárt szerdán, ez 10,11 pontos, 0,73 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.