Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Szakmai segélykiáltást küldött az összes parlamenti képviselőnek a Magyar Szerencsejáték Szövetség: a nyerőgép iparág képviselői azt kérik, ne szavazzák meg a Lázár János által benyújtott törvénymódosítási javaslatot.
A Magyar Szerencsejáték Szövetség (MSZSZ) közleménye szerint a Lázár János által benyújtott törvénymódosítási javaslat 500 százalékos játékadó-emelést tartalmaz, amit a piac képtelen kitermelni, és a magyar vállalkozók gyakorlatilag „lehúzhatják a rolót”.
Az irreális adóemelés révén nemcsak a hetvenmilliárd forint fix adóbevételtől esik majd el az állami költségvetés, de több tízezer ember is földönfutóvá válik. Az MSZSZ szerint ugyanis a javaslat elfogadása több tízezer vendéglátóiparban dolgozó család azonnali tönkremenetelét jelentené, ami nem lehet a kormány érdeke.
A szövetség nem érti az 500 százalékos adóemelés tervét, hiszen már a havi fix gépenkénti 100 000 forintos adó 125 000 forintra emelésekor is bejelentette, hogy ez esetben további recesszióval kell számolni, az 500 ezer forintra emelés, vagyis egy 500 százalékos emelés azonban tönkreteszi az egész piacot, ami nem lehet a költségvetés érdeke.
Az MSZSZ ezért arra kéri a magyar kormányt, lássa be, hogy a Lázár János által benyújtott módosító javaslat helyrehozhatatlan károkat okoz, csődbe dönti az egész nyerőgép- és vendéglátóipart, amelyből többé az állam sem remélhet pluszbevételt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.