Vannak hatékony eszközök a devizapiaci kockázatok kezelésére
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
A magyar kormány gazdaságpolitikájáról nyilatkozott a CNBC üzleti hírcsatorna internetes kiadásának Eleni Tsakopoulos Kounalakis, az Egyesült Államok magyarországi nagykövete csütörtökön.
A nagykövet szerint a magyar kormány komoly lépéseket tett, hogy kihúzza az országot a nehéz gazdasági helyzetből, de nagyobb kiszámíthatóságra lenne szükség. "Egyértelmű, hogy csinálnak néhány kísérleti jellegű és szokatlan dolgot a költségvetési hiány visszaszorítása érdekében. És ezek közül a lépések közül néhány nem hozta szükségszerűen a várt eredményt" - mondta a kabinet legfőbb gazdaságpolitikai változtatásainak ismertetése után Kounalakis.
A Budapesten nyilatkozó amerikai nagykövet szerint a befektetők még mindig várakozó állásponton vannak, és szeretnék látni, hogy a kormány képes-e stabilitást teremteni. "A külföldi befektetők legfontosabb üzenete az, hogy bizonytalanság idején nehéz döntéseket hozni a jövőbeli magyar növekedésről. Ez igaz Magyarországon, de bárhol máshol is" - hangsúlyozta. "Ez persze nem azt jelenti, hogy senki sem hoz döntéseket, és látható egyfajta fejlődés és növekedés a külföldi befektetések terén, de összességében azt mondanám, hogy a bizonytalanság miatt inkább kivárnak" - folytatta Kounalakis.
Arra a kérdésre, hogy tud-e beruházásaikat visszavágni, vagy távozni készülő cégekről, a diplomata azt mondta: "hallottam ilyesmit"."A kiszámíthatóság hiánya természetesen hatással van a jelenlévő cégekre, amelyek nekünk is elmondták aggodalmaikat, de úgy gondolom, hogy az idő előrehaladtával ezeknek az aggodalmaknak a szintje csökkent, hiszen az új kormány már egy éve hatalmon van" - tette hozzá.
"Bár - ahogy sok más ország számára is - nagyon nehéz volt, ambiciózusan és kemény munkával kezelték a problémáikat, és kilábalóban vannak a válságból" - nyilatkozta Kounalakis, hozzátéve, hogy a Nemzetközi Valutaalap, a Világbank és az Európai Unió mentőcsomagját visszautasító Orbán-kormány ma már sikeresen jut pénzhez a piacokról.
A diplomata elmondta: a követség és a kormány azon dolgozik, hogy ösztönző környezetet teremtsen a kis- és középvállalkozásoknak. Ennek keretében megnyirbálnák a hivatali adminisztráció költségeit, széles körű és könnyen hozzáférhető információkat nyújtanának a vállalkozásindításról, illetve az idevágó jogi szabályozásokról.
A nagykövet rámutatott, hogy az amerikai cégek 1989 óta több mint 9 milliárd dollárt fektettek be Magyarországon, ahol "jók a lehetőségek". Kounalakis szerint a nehézségek és a kormány radikális változtatásai ellenére vannak olyan szektorok Magyarországon, amelyek nagyon jól működnek. A diplomata az egyik ilyenként az áltagosnál kiszámíthatóbb gyáripart említette, de a megosztott szolgáltatásokról (shared services), valamint a szórakoztatóiparról is elismerően nyilatkozott.
"A kormány elég sok reformot akar életbe léptetni január elsejéig, úgyhogy remélem, hogy tavaszra már egy megújult, kiszámíthatóbb légkört fogunk érzékelni Magyarországon" - adott hangot reményének Kounalakis.
Az árfolyamingadozás feladja a leckét – főleg, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Költséghatékony és magas minőségű szolgáltatások érhetők el, akár a teljes munkavállalói körre, akár csak a kulcspozícióban lévő alkalmazottakra.
Akkor igazán előnyös egy ilyen beruházás, ha a fogyasztás jelentős része egybeesik a napsütéses időszakokkal.
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Leggyakrabban kiabálással, sértegetéssel, káromkodással és becsmérlő fenyegetéssel találkoznak a Heim Pál Országos Gyermekgyógyászati Intézet dolgozói, de előfordul, hogy a hozzátartozók vagy a betegek leköpik, megrúgják, fellökik vagy szexuálisan inzultálják őket.
A biztos pártválasztóknál 44-37-re vezet a Tisza a Fidesszel szemben, a Mi Hazánknál viszont erősen rezeg a léc a kutatás szerint.
A rendelkezés alól csak olyan kiemelt cégek mentesülnek, mint a MÁV vagy az MVM.
A kormányzati beruházási ügynökség ajánlgatott nekik két óriási területet a szomszédos Csomád külterületén.
Ha erre nincs jó válasz, a százezres menet csak színes emléknek lesz jó.
A Messinai-szoros alig pár kilométer, ennél jóval hosszabb hidat is képesek már építeni a szakemberek.