Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A 27 európai uniós tagország közül Magyarország a negyedik legnagyobb arányban jutott EU-támogatáshoz tavaly nemzeti jövedelméhez (GNI) képest – derül ki az unió éves pénzügyi jelentéséből, amelyet az Európai Bizottság pénteken tett közzé.
A Magyarországnak jutó támogatás aránya GNI-arányosan 3,91 százalék volt. Ennél nagyobb arány csak Litvániára (5,9 százalék), Észtországra (5,83) és Luxemburgra (5,25) jutott.
Abszolút értékben a legtöbb támogatást Spanyolországnak nyújtották a központi büdzséből, összesen 13,2 milliárd eurót. Franciaország 13,1, Németország és Lengyelország egyaránt 11,8 milliárdnyi támogatást kapott.
Magyarország 3,65 milliárd euróhoz jutott, ebből 2,086 milliárdnyi kohéziós, 1,42 milliárdnyi pedig nagy részében agrártámogatás volt. Az unió teljes kiadása 122 milliárd euróra rúgott, a tagországok összesített nemzeti jövedelmének arányában ez egy százalék.
A végrehajtó testület emlékeztetett arra, hogy az uniós költségvetés oroszlánrészének a tagországok a haszonélvezői. A büdzsé végrehajtása tavaly 97 százalékosra sikerült – az EU nem törekszik nyereségre, igyekszik mindig nullszaldós lenni. A statisztika szerint 2007 és 2010 között az uniós versenyképességi program segítségével 338 ezer munkahelyet teremtettek a 27 tagállamban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral. A fejlesztők most is abban reménykedtek, hogy az állam kisegíti őket, Peking azonban csalódást keltett. A kínaiak igazi problémáját azonban semmilyen tőkeinjekció nem tudná megoldani.
A pár egy podcastben reagált a pletykára, mondván, most legalább egy helyen vannak, mert ha nem, mindenki azonnal a válásukról kérdez.