Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 298,94 pontos, 1,76 százalékos emelkedéssel, 17 311,68 ponton zárt szerdán.
A részvénypiac forgalma 16,4 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Magyar Telekom kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
Szegner Balázs, az Equilor Befektetési Zrt. üzletág igazgatója elmondta, hogy a megelőző időszak mély pesszimizmusa után az eurózóna problémáinak orvoslására született megállapodásnak köszönhetően fellélegeztek a befektetők. A rossz hangulatban olyan mélyre csökkentek már az árfolyamok, hogy az első biztató jelekre megugrottak, az emelkedést a bankpapírok vezették.
José Maneul Durao Barroso, az Európai Bizottság elnöke átfogó menetrendet vázolt fel a gazdasági stabilitás és foglalkoztatás javítására. Ennek elemei között említette a bankok megerősítése mellett a görög adósságválság rendezését, az euróövezet stabilitását biztosító végleges mechanizmus felállításának felgyorsítását, az unión belüli gazdasági együttműködés és koordináció fokozását.
A bejelentés első körben megnyugtatta a befektetőket, akik a később nyilvánosságra kerülő részletekre várnak - tette hozzá Szegner Balázs. A javuló hangulatban a nyugat-európai és a régiós tőzsdék is emelkedtek, a BUX a prágai és varsói tőzsdeindexektől csak kissé elmaradva emelkedett. Az erősödést a magyar kereskedésben is a bankszektor húzta, de jól teljesített a Richter is. Az OTP árfolyama a nap folyamán 3480 forintra is emelkedett, végül 3411 forinton zárt. A régiós devizák, köztük a forint is erősödött a javuló hangulatban a kedvezőbbre fordult kockázatvállalási hajlandóságnak köszönhetően.
A Mol 150 forinttal, 0,90 százalékkal 16 900 forintra erősödött, 2,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 111 forinttal, 3,36 százalékkal 3.411 forintra nőtt, forgalmuk 12,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 4 forinttal, 0,78 százalékkal 512 forintra csökkent, forgalma 714,1 millió forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 1080 forinttal, 3,15 százalékkal 35 380 forintra emelkedett, a részvények forgalma 862,8 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 72,6 millió forintos forgalom mellett 375 forinttal, 2,30 százalékkal 16 645 forintra növelte értékét. A BUMIX 1398,07 ponton zárt szerdán, ez 10,34 pontos, 0,75 százalékos emelkedés a keddi záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Jó eséllyel simán lekörözi majd a Tisza Párt ősszel startoló előválasztása nemcsak a hasonló, 2021-es ellenzéki akció 663 ezres adatát, de még a Nemzet Hangja szavazás 1,1 millió résztvevővel beállított saját rekordját is. A megvalósítás logisztikai rémálom lesz komoly buktatókkal, ráadásul a siker mellett politikai veszélyekkel is járhat.
A Tisza Párt szerint visszataszító, hogy a Fidesz és a propagandája az önkénteseik után kutakodnak.
A parkoláson évente 120 millió forintot tud megtakarítani a Hegyvidék, a közétkeztetés ára nem nőtt, és több üzemeltetési munka is olcsóbb lett az új közbeszerzési rendszerben.
Az „aki akar, az dolgozhat” kijelentés ugyanakkor számos vidéken nem több, mint hiú ábránd.