Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 356,11 pontos, 2,04 százalékos csökkenéssel, 17105,39 ponton zárt csütörtökön.
A részvénypiac forgalma 7,6 milliárd forint volt, a vezető részvények az erősödő Magyar Telekom kivételével gyengültek az előző napi záráshoz képest. Sőre Balázs, a Buda-Cash Brókerház Zrt. határidős üzletkötője elmondta, hogy a befektetői hangulatot a hétvégi uniós csúcs, illetve annak elhalasztásáról érkezett híresztelések rontották.
Berlini kormányforrásokra hivatkozva a dpa német hírügynökség azt jelentette, nem zárható ki, hogy a súlyos nézetkülönbségek miatt az euróövezeti támogatási alap működésével kapcsolatos döntést leveszik a vasárnapi EU-csúcs napirendjéről. Közben az egyeztetéseket folytatják, és megegyezés esetén akár egy héttel később újabb csúcsértekezletre kerülhet sor. Hivatalosan az értesüléseket nem erősítették meg.
Korábban a Die Welt internetes kiadásában még azt írta, hogy az euróövezeti támogatási alappal kapcsolatos nézeteltérések miatt későbbre halasztják a hétvégi európai uniós csúcstalálkozót. Ezt a hírt sem erősítették meg, előzőleg Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter azonban elismerte, hogy három nappal a súlyos adósságválság rendezésére hivatott, kulcsfontosságúnak mondott csúcsértekezlet előtt továbbra is éles nézeteltérések osztják meg az euróövezet tagállamait a kibővített pénzügyi mentőalap, az EFSF alkalmazását illetően.
A csúcstalálkozóról érkező ellentmondó hírek fokozták a piaci bizalmatlanságot, a befektetői kockázatkerülést, és gyengítették az eurót csütörtökön a főbb devizákkal szemben. A forint is gyengült, az euró árfolyama átlépte a 300 forintos szintet. A főbb európai tőzsdéken is elromlott a hangulat, közel másfél százalékkal mínuszban kezdő indexeik vesztesége zárásra tovább nőtt.
A Mol 270 forinttal, 1,59 százalékkal 16 730 forintra csökkent, 998,6 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 155 forinttal, 4,44 százalékkal 3.335 forintra esett, forgalmuk 5,6 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,39 százalékkal 509 forintra erősödött, forgalma 324,8 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 600 forinttal, 1,68 százalékkal 35 100 forintra gyengült, a részvények forgalma 294,4 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 59,0 millió forintos forgalom mellett 50 forinttal, 0,29 százalékkal 17 500 forintra nőtt. A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1 384,52 ponton zárt csütörtökön, ez 6,16 pontos, 0,44 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.