Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
A júliusi csökkenés után augusztusban nőttek a feldolgozóiparnak adott új megrendelések az euróövezetben és az Európai Unió egészében egyaránt.
Az Eurostat összeállítása szerint Magyarországon már az egymást követő második hónapban szaporodtak a megrendelések havi szinten: 11,1 százalékkal augusztusban és 2 százalékkal júliusban az előző hónapokhoz viszonyítva.
Ezzel a növekedési ütemmel holtversenyben volt az Európai Unióban Észtországgal (+11,2 százalék) és csupán az éllovasnak számító Szlovákia előzte meg 12,6 százalékos növekedéssel. Júniusban még 9,6 százalékkal csökkentek a megrendelések májushoz képest Magyarországon.
Az Európai Unió statisztikai hivatalának hétfőn ismertetett becslése szerint júliushoz képest 1,9 százalékkal nőttek a megrendelések az euróövezetben, míg júliusban 1,6 százalékos volt a csökkenés az előző hónaphoz viszonyítva. A huszonheteknél 0,4 százalékkal több új megrendelést kaptak a gyárak augusztusban a júliusi 0,6 százalékos visszaesést követően.
Éves összevetésben lassult a növekedés az euróövezetben és az egész Európai Unióban is: a tizenheteknél 6,2 százalékkal bővültek az iparnak adott új megrendelések, júliusban 8,9 százalékos volt a gyarapodás. Az EU-ban 6,5 százalékos volt a növekedés augusztusban és 7,4 százalék júliusban.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.