Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Jóval több magánszemély és egyéni vállalkozó tartozik tartósan az adóhatóságnak, mint 2010 végén, a tartósan adós cégek száma kevéssé gyarapodott.
Szeptember végén 2.023 vállalkozás tartozott egyenként több mint 100 millió forinttal, valamint 3.501 magánszemély és egyéni vállalkozó egyenként több mint 10 millió forinttal folyamatosan, 180 napon túl az adóhatóságnak. Míg a céges listán szereplők száma 2010 végéhez képest 1,2 százalékkal (+24) bővült, addig a magánszemélyeké és egyéni vállalkozóké 24 százalékkal (+680) emelkedett. Június végéhez képest a változás +8, illetve +28 a cégek, illetve a magánszemélyek, egyéni vállalkozók körében.
Az adóhatóság negyedévente teszi közzé a tartós - a vállalkozások közül a 100 millió forintnál, a magánszemélyek és egyéni vállalkozók közül a 10 millió forintnál nagyobb összeggel folyamatosan, 180 napon túl tartozó - adósok listáit, amelyek csak az adózó nevét és címét, illetve székhelyét, valamint a társaságok, vállalkozók esetében az adóazonosítót tartalmazzák, a fennálló tartozás összegét nem ismertetik.
A magánszemélyek és egyéni vállalkozók a 10 milliós küszöbértékkel számolva mintegy 35 milliárd forinttal, a cégek a 100 milliós küszöbbel 202,3 milliárd forinttal tartoztak június végén, együttes minimális tartozásuk mintegy 237,3 milliárd forintra rúgott. A valóságos tartozások azonban sok esetben ennél jóval nagyobbak lehetnek.
A 180 napon túl tartozók most közzétett listáján szereplő 2.023 cégből 1.621 felszámolás, 87 pedig végelszámolás alatt áll, csupán 315 még működő vállalkozás, vagyis nem sok bevételre számíthat tőlük az adóhatóság.
A cégek között gyakorlatilag valamennyi ágazat fellelhető. A tartós adósok között van a Hospinvest Egészségügyi Befektetési Zrt., a Gyöngyösi Kórház Egészségügyi Szolgáltató Kft., a Hatvani Kórház Egészségügyi Szolgáltató Kft., a Kiskunhalasi Semmelweis Kórház Közhasznú Nonprofit Kft., amelyek felszámolás alatt állnak.
A listán található az ugyancsak felszámolás alatt álló Budapesti Vegyiművek Zrt., a Cornexi Élelmiszeripari Zrt., Herz Szalámigyár Zrt., az Il Ferro Kereskedelmi Ipari és Szolgáltató Kft., a Középületépítő Zrt., a Piszkei Papír Zrt., a Szobi Szörp Gyümölcsfeldolgozó Zrt., a TVNET Számítástechnikai Kft., a Zala Bútorgyár Zrt., az Ipoly Bútorgyár Zrt. vagy például az Electro World Magyarország Kereskedelmi és Szolgáltató Kft.
Százmilliónál nagyobb tartozása van önkormányzatoknak (Alsóvadász, Nick), iskoláknak (Kolinda Művészeti Iskola Alapfokú Művészetoktatási Intézmény, Kolumbusz Humángimnázium Közgazdasági Szakközépiskola és Kollégium), alapítványoknak (Rendőrökért Közbiztonsági Alapítvány).
A vállalkozások között továbbra is megtalálhatóak a Tatabánya, Komáromi út 31. szám alatt bejegyzett fura nevű cégek, ezúttal a Bedőlt 100306 Forsiets Pácban Lévő Kft., a Hasitasi Hatos Kft., a Mecsboksz 100812 Doowrekóp Kft., a Búgócsiga 100429 Draugyreg Kft., a Bedőlt Office Válságban Lévő Kft., a Rapidend Egy Válságban Lévő Kft., a Sokasara Szaturnusz Kft. és a Mecsboksz 100806 Aszrep Kft., Kisautó 100709 Őlezekpég Kft.
A magánszemélyek listáján most is szerepel Akkad Imad, aki azzal szerzett ismertséget, hogy 2008 decemberében a bírságokat is beleértve több mint 5 milliárd forint tartozással szerepelt az APEH nagy adósok listáján, most is rajta van az énekes Lang Györgyi, a celeb Gáspár Győző és Gáspárné Balla Beáta, valamint Földesi-Szabó László.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.