Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Az Egyesült Államokban az elmúlt három évtizedben jóval nagyobb mértékben nőtt a leggazdagabbak jövedelme, mint a középső, illetve alsó jövedelmi kategóriákba tartozó amerikaiaké - tette közzé szerdán az amerikai kongresszus költségvetési hivatala (CBO).
Az adatok szerint a lakosság egy százalékát kitevő legtehetősebbek jövedelme - adók után, és az inflációtól megtisztítva - 275 százalékkal növekedett 1979-2007 között.
A középső kategóriában lévő 60 százalék jövedelme átlagosan 40 százalékkal, míg a skála legalján lévő 20 százaléké 18 százalékkal emelkedett. Az átlagos növekedés ebben az időszakban 62 százalékos volt.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.