Nyersanyagpiaci kilátások 2025 második felére
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
Erős csökkenéssel zárták a keddi kereskedést a New York-i értéktőzsde vezető mutatói. A veszteségek annak ellenére nőttek a nap végére, hogy a görög miniszterelnök népszavazási felvetését a múlt heti EU-csúcson született megállapodásokról egyre erőteljesebben ellenzik politikustársai, kormány és ellenzéki oldalon egyaránt.
Elsősorban a banki részvények gyengültek: a J.P. Morgan Chase vezette a sort 4,5 százalékos visszalépéssel, a Bank of America 4,4 százalékkal csökkent. A 30 vezető iparvállalat DJIA indexe 2,55 százalékkal esett vissza és 11 649 ponton zárta a napot. Az S&P 500-as mutató 2,85 százalékkal 1217 pontra csökkent. A technológiai részvények Nasdaq Composite mutatója 2,95 százalékkal 2602 pontra gyengült.
Estére az euró visszakapaszkodott kissé: közép-európai idő szerint kilenc óra körül egy euró 1,3727 dollárt ért, este hatkor 1,3687 dollárt, kedd reggel még 1,3817-et.
Mi várható a piacokon a globális gazdasági bizonytalanság, a kereskedelmi háborúk és a geopolitikai konfliktusok időszakában?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
„A rendszerváltásnak három pillére kell legyen: a jogállam helyreállítása, az állami bűnszervezet, továbbá az orosz csatlósviszony felszámolása” – hangsúlyozza Magyar Bálint szociológus, a maffiaállam-elmélet kidolgozója, aki szerint a rezsimváltó ellenzék igazi szűk keresztmetszete Magyar Péter személye.
Ha kétségei merülnének fel, akkor nézze meg a 2025-ös év első negyedéves számait.
Nagy nap ez a mai a miniszterelnök szerint.