Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Felbecsülhetetlen károkat okozhatnak az energiavállalatokat zaklató hackerek, a tűzesetek, szivárgás, anyagi károk mellett egy esetleges lekapcsolás áramkimaradással, az olajárak felszökésével járhat.
Egyre gyakoribbak és pontosabban tervezettek az energiacégek elleni hackertámadások - hangzott el a World Petroleum Congressen Dohában, írja a Világgazdaság.
A hackerek az energiavállalatok számítástechnikai irányítórendszereibe törnek be, nagy valószínűséggel inkább gazdasági indíttatásból, mert elsősorban a kutatás-fejlesztési területet érintik.
A betörők azonban nem csak ipari információkhoz juthatnak így hozzá, de ha kontrollálni tudják a berendezéseket, akár az ellátásban is okozhatnak károkat, tűzesetek, szivárgás is előfordulhat, sőt emberéletek is veszélybe kerülhetnek - szinte felmérhetetlen a kár, amelyet egy hacker okozhat.
Ráadásul míg más területeken lehetséges az IT-rendszerek leállítása, a szinte teljes egészében számítógépek segítségével irányított energiatermelés és -ellátás területén nem lehet csak úgy lekapcsolgatni a szolgáltatást, ez ugyanis áramkimaradásokhoz, vagy az olajárak felszökéséhez vezethet.
A Mavir azonban úgy nyilatkozott a Világgazdaságnak, hogy ők eddig nem tapasztaltak hackertámadást, rendszereik pedig rendelkeznek a szükséges biztonsági szinttel.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.