A Fitch szerint az IMF-megállapodás nem javítaná az adósbesorolásunkat

Pozitív hatással lenne egy Magyarországgal kötendő IMF-megállapodás, de automatikusan nem járna az ország hitelminősítésének a javulásával - fejtette ki Varsóban a Fitch Ratings vezető elemzője egy konferencián.

  • MTI MTI
A Fitch szerint az IMF-megállapodás nem javítaná az adósbesorolásunkat

"Egy EU/IMF-megállapodás bizonyára jó lenne, de csak az első lépés lenne" - mondta Matteo Napolitano, a hitelminősítő szuverén besorolásokért felelős londoni igazgatója. Hozzátette: "újra kell majd értékelni a helyzetet, de véleményem szerint egy megállapodás nem járna a hitelminősítés, illetve az adósbesorolás kilátásának automatikus javulásával".

A Fitch Ratings január elején megvonta a befektetési ajánlású szuverén devizaadós-osztályzatot Magyarországtól. Ezzel gyakorlatilag a magyar szuverén adósbesorolást a három legnagyobb nemzetközi hitelminősítő egyaránt a befektetésre nem ajánlott kategóriában tartja nyilván. Napolitano kitért arra is, hogy Lengyelország esetében kicsi a valószínűsége annak, hogy az idén javítanának a besoroláson, bár a Fitch méltányolja a lengyel kormány költségvetési hiány csökkentésére irányuló erőfeszítéseit. A Fitch "A mínusz" adósbesorolást tart érvényben Lengyelország esetében.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?