Megjelent az új készpénztörvény! Milyen kötelezettségekkel kell számolniuk a cégeknek?
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
A mostani szünet után valószínűleg folytatódna az MNB szigorítási ciklusa, ha hosszabb ideig késne az IMF/EU-tárgyalások megkezdése - vélekedtek Orbán Viktor miniszterelnök előző napi brüsszeli tárgyalásait és a széles körben várt újabb jegybanki kamatemelés elmaradását kommentáló szerdai helyzetértékeléseikben londoni felzárkózó piaci elemzők.
A City egyik legnagyobb befektetési bankcsoportja, a Barclays Capital közgazdászai szerdai elemzésükben annak a véleményüknek adtak hangot, hogy az utóbbi időszak forinterősödése és a már most is magas reálkamat miatt döntött a monetáris tanács tagjainak többsége a kamatemelési javaslat elutasításáról. A ház londoni elemzői Simor András MNB-elnök azon kijelentéséből, hogy a szavazás szoros volt, arra következtetnek, hogy a monetáris testület 4:3 arányban dönthetett a kamattartás mellett.
A Barclays Capital szakértői szerint az idén 5 százalék körüli átlagos infláció várható Magyarországon, és így a jelenlegi 7,00 százalékos MNB-alapkamatot figyelembe véve a monetáris tanács tagjainak zöme "valószínűleg elég magasnak ítéli a reálkamatszintet". A ház elemzőinek véleménye szerint ugyanakkor Magyarország még "messze van attól", hogy egyezségre jusson az EU-bizottsággal a kötelezettségszegési eljárások ügyében, illetve a Nemzetközi Valutaalappal más kérdésekben. A cég szerint - jóllehet az EU-bizottság és az IMF jelezte, hogy e kérdések megoldásáig nem kezd tárgyalni - a magyar kormány egyelőre jobb feltételek elérésével próbálkozik.
Ha azonban ez a "patthelyzet" tartósan fennmarad, a piac "elveszítheti türelmét", ami forinteladási hullámhoz és hozamemelkedési nyomáshoz vezethet. A kamattartási döntés után kiadott MNB-közlemény utal arra, hogy ha a piaci kockázatok erősödnek, akkor további kamatemelések válhatnak szükségessé, ennek alapján a Barclays Capital valószínűnek tartja az újabb monetáris szigorítást Magyarországon - hangsúlyozták szerdai elemzésükben a cég londoni közgazdászai.
A Goldman Sachs (GS) bankcsoport londoni befektetési részlegének felzárkózó piaci elemzői kommentárjukban úgy vélték, hogy a piaci kockázati környezet javulása - és ennek előzményeként a "békülékenyebb" kormányzati hangnem és az IMF/EU-megállapodás elérése melletti elkötelezettségre utaló jelzések - elégséges biztosítékot adtak a monetáris tanácsnak a kamattartási döntéshez.
A GS elemzői szerint azonban ez a derűlátás "gyorsan a visszájára fordulhat", ha késik a tárgyalások újrakezdése, és/vagy folytatódnak a törvénymódosításokkal és a program feltételrendszerével kapcsolatos nézeteltérések. Ebben az esetben ismét gyengülni kezdhet a forint, és újból erősödhetnek a finanszírozási feszültségek. A Goldman Sachs londoni felzárkózó piaci közgazdászai közölték: egyelőre tartják magukat ahhoz az előrejelzésükhöz, hogy a következő három hónapban az MNB még 2,50 százalékpontnyi kamatemelést hajt végre, 9,50 százalékra emelve az alapkamatot 2012 második negyedéig, és a jegybanki kamatszint az év végéig is csak fokozatosan csökken vissza, várhatóan 8,00 százalékra.
A GS elemzői is elismerték ugyanakkor, hogy ezt az előrejelzésüket lefelé ható kockázatok terhelik, vagyis ennél kisebb mértékű kamatemelések is lehetségesek. A ház szerint azonban továbbra is "rendkívül nagy a bizonytalanság" a várható kamatpályával kapcsolatban, és végső soron az IMF/EU-tárgyalások üteme és kimenetele lesz a további monetáris politika kulcsfontosságú döntő tényezője.
A londoni Cityben mindazonáltal vannak ennél jóval enyhébb kamatelőrejelzések is. A keddi kamatdöntés utáni elemzésében William Jackson, az egyik vezető londoni pénzügyi-gazdasági tanácsadó csoport, a Capital Economics felzárkózó piaci közgazdásza azt jósolta, hogy amíg létre nem jön az IMF-egyezség, a magyar befektetési eszközök valószínűleg újból nyomás alá kerülnek, és az MNB "minden valószínűség szerint" folytatni fogja a kamatemeléseket. A Capital Economics londoni közgazdásza további 0,50-1,00 százalékpontos jegybanki kamatemelést is elképzelhetőnek tartott.
A szakértő szerint ugyanakkor ha megszületik az IMF-megállapodás, azzal lehetőség nyílik a kamatcsökkentésre, és az MNB alapkamata az idei év végéig akár a szigorítási ciklus kiindulási pontja - vagyis 6,00 százalék - alá is visszasüllyedhet. A JP Morgan bankcsoport londoni felzárkózó piaci elemzői a kamattartásról szóló döntés utáni kommentárjukban közölték: alapeseti forgatókönyvük változatlanul az, hogy az MNB-alapkamat 8,00 százalékon tetőzik, majd 2012 végéig 6,00 százalékra süllyed, feltéve, hogy az idei második negyedévben létrejön a megállapodás egy készenléti csomagról.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
A bvk hosszú távú döntés, az adózási kérdéseket ezt figyelembe véve célszerű kezelni.
Amikor kiderül, hogy egy egyházi személy kiskorúakkal szemben szeméremsértő módon viselkedett, a botrányokat rendszerint nagy médiazaj kíséri, és ma már a gyanúba kerültek felfüggesztése is rutinszerűen megtörténik, de az egyházi és világi eljárások eredményét többnyire lehetetlen kideríteni.
Az eddigi vizsgálatok szerint mindkét hajtómű üzemanyagszabályozói ki voltak kapcsolva, ami magyarázhatja, miért zuhant le a gép.
A világ egyik legismertebb séfjét is fiát a menü összeállításáról, az öröklés terhéről, egymással való viszonyukról és arról is kérdeztük, milyen kést használnak. Arról is szó esett, hogy miben erősek a budapesti piacok.
A most várhatónál hosszabb és egészségesebb életet ígérnek a longevity módszerei.
A lyuk beomlott, és maga alá temette a 17 éves Riccardo B.-t.