Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Egy múlt szerdai, befektetőknek szóló prezentációban kérdőjellel ellátva az szerepelt, hogy az Európai Bizottság Magyarország számára 5 milliárd eurós hitelkeretet biztosíthat a fizetési mérleg támogatási lehetőségből - írja a Portfolio.hu.
Az Európai Bizottság tagországoknak szóló különböző támogatási formáiról jelent meg egy összefoglaló befektetői prezentáció január 25-én a szervezet oldalán, ez a nem-eurózóna tagoknak szóló ún. fizetési mérleg támogatási lehetőség kapcsán a jövőbeli potenciális kötelezettségvállalások között tartalmaz (kérdőjellel ellátva) egy 5 milliárd eurós tételt Magyarországnak "címezve" - írja a Portfolio.hu.
A magyar hitelkérelem kapcsán az Európai Bizottság felől eddig még utalás sem hangzott el arra vonatkozóan, hogy mekkora hitelkeret várható Brüsszel felől. Lehetséges hitelkeret-összegekre eddig csupán magyar kormányzati illetékesek utaltak.
Mivel a román elővigyázatossági hitelkeret több szempontból is irányadó a Magyarország által kért szintén elővigyázatossági jellegű készenléti hitelkerettel kapcsolatban, emiatt egy 5 milliárd eurós, az Európai Bizottság felőli magyar hitelkeret mellett az IMF felől egy 10 milliárd euró körüli hitelkeret lenne várható. A kettő együtt tehát 15 milliárd eurót tenne ki. A Bizottság és az IMF 2008-as magyar hitelkerethez való hozzájárulása során szintén 1:2 volt az arány. Akkor a Bizottság Magyarországnak egy 6,5 milliárd eurós hitelkeretet biztosított, amellyel párhuzamosan az IMF egy 12,5 milliárd eurós keretet tett elérhetővé.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.