Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Nemzetgazdasági Minisztérium (NGM) közleményt adott ki, amelyben kifejti: nem ért egyet azzal, hogy az Európai Bizottság stagnáló gazdaságot jósolt 2012-re.
A tárca szerint joggal feltételezhető, hogy Brüsszel idei évre adott előrejelzése nem pontos, ugyanis a Bizottság 2011-re 1,4 százalékos GDP növekedést prognosztizált Magyarország növekedésére. Ezzel szemben a KSH legfrissebb adatai szerint tavaly a magyar GDP 1,7 százalékkal bővült, vagyis Brüsszel 0,3 százalékot tévedett a tavalyi előrejelzésében, írja az NGM.
"Ezek alapján joggal feltételezhető, hogy az idei évre adott előrejelzése sem pontos, vagyis nagy valószínűséggel Magyarország nem hogy csökkenést, de az eurozóna átlagát jóval meghaladó növekedést mutat majd fel" - áll a minisztérium közleményében.
Arra is kitérnek, hogy a Bizottság megállapította: 2011-ben a magyar gazdaság ellenállóbbnak bizonyult az őszi várakozásaiknál. 2012-t illetően pedig azt említi, hogy a Bankszövetséggel kötött megállapodásnak köszönhetően a hitelezés visszaesése mérsékeltebb lehet, a bérkompenzáció miatt "a bérek emelése is a korábban gondoltnál kisebb terhet jelent a vállalkozások számára".
Az Európai Bizottság csütörtökön kiadott legfrissebb előrejelzése szerint az első negyedév után javuló növekedési tendenciát jósol Magyarország számára idén az Európai Bizottság, de az év egészében - 0,1 százalékos csökkenéssel - gyakorlatilag stagnálni fog a gazdaság. A korábbi előrejelzések 0,5 százalékos növekedéssel számoltak.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagyot ment Londonban Emmanuel Macron francia államfő, konkrét megállapodásainak jelentőségét majd az idő dönti el. Hazai ellenfeleinek inkább múltbéli tevékenységük miatt van most feladva a lecke.