Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 92,73 pontos emelkedéssel, 18 675,42 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 0,50 százalékkal erősödött.
Nyitás előtt Kuti Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője azt mondta, hogy a befektetők elsősorban a görög kötvénycserére fókuszálnak, így emelkedéssel indulhat a kereskedés, de a nap végére elfogyhat a lendület.
A szakértő szerint jelentősen nem befolyásolja a pénteki kereskedést az OTP negyedik negyedévi adatait ismertető gyorsjelentés. Mint mondta, a jelentés nem ad okot megnyugvásra, de pánikra sem. Kuti Ákos szerint nem kelti fel sem az eladók, sem pedig a vevők érdeklődését jelentősen.
Az OTP csoport 25,84 milliárd forintos adózott veszteséget szenvedett el tavaly a negyedik negyedévben, így a 2011. évi nettó profitja 83,6 milliárd forint lett. Az éves eredmény 29 százalékkal marad el az egy évvel korábbitól. A csoport korrigált (a pénzintézeti különadó, a devizahitelek végtörlesztésének hatása, valamint a goodwill leírás nélkül) éves eredménye viszont 161,4 milliárd forint volt, alig kevesebb a 2010-es 162,1 milliárdnál - a nemzetközi pénzügyi jelentési szabvány (IFRS) alapján készült konszolidált gyorsjelentés szerint.
A CIB Bank reggeli kiadványában azt írta: a görög kötvénycsere sikeres volt, a görög állampapírok tulajdonosainak legalább 85 százaléka felajánlotta papírjait. Ezzel az ország elkerülte a rendezetlen csődöt, hiszen a sikeres csere volt az előfeltétele annak, hogy hozzájuthasson a 130 milliárd eurós mentőcsomaghoz. A CIB Bank szerint a javuló nemzetközi hangulat a forinteszközöknek is támaszt nyújtott. A forint euróhoz viszonyított árfolyama a 297 feletti szintekről péntek reggelre 293-ig csúszott vissza.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 70,77 pontos, 0,38 százalékos emelkedéssel, 18 582,69 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 18,3 milliárd forint volt, a vezető részvények a gyengülő Richter kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest.
A Mol 100 forinttal, 0,53 százalékkal 18 800 forintra erősödött, 706,0 millió forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 11 forinttal, 0,30 százalékkal 3700 forintra nőtt, forgalmuk 16,4 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 2 forinttal, 0,35 százalékkal 567 forintra emelkedett, forgalma 814,5 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 15 forinttal, 0,04 százalékkal 37 335 forintra csökkent, a részvények forgalma 198,3 millió forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 55,6 millió forintos forgalom mellett 60 forinttal, 0,39 százalékkal 15 525 forintra növelte értékét.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.