Az új Fradi-stadionról is közbeszerzést ír ki a KIM

A Nemzeti Közszolgálati Egyetem elhelyezésével és a Ferencvárosi Torna Club (FTC) új stadionjával kapcsolatban is tervez közbeszerzést a Közigazgatási és Igazságügyi Minisztérium (KIM), amelynek 2012-es, összesen harmincöt eljárást tartalmazó közbeszerzési tervét szerdán tették közzé a kormányzati portálon.

  • MTI MTI
Az új Fradi-stadionról is közbeszerzést ír ki a KIM

Az egyes kiemelt jelentőségű budapesti beruházásokért felelős kormánybiztos titkársága a dokumentum szerint közbeszerzést ír ki a Nemzeti Közszolgálati Egyetem egységes elhelyezése a Ludovika Campusban elnevezésű projekt megvalósításának vizsgálatára, továbbá a projekthez kapcsolódóan mérnöki előkészítő, tanácsadó feladatok ellátására. 

Tury Gergely

Az FTC új labdarúgó-stadionjának felépítésével összefüggő kivitelezési pályázat előkészítése és a felépítéshez kapcsolódó nemzetközi szakkonzulens igénybevétele is közbeszerzés tárgya lesz a tervek szerint. 

Az említett eljárások indításának várható időpontjai a dokumentum alapján márciusra, illetve áprilisra esnek. A közbeszerzés előzetesen becsült értékét, a szerződés teljesítésének várható időpontját nem tüntetik fel, csak azt, hogy nem uniós forrásból valósítják meg azokat.

Négyezer fős konferenciaközpont felépítéséhez kapcsolódó gazdasági és pénzügyi megvalósítás tárgyában, továbbá az Erzsébet téri kulturális központ beruházás lebonyolítására, műszaki ellenőrzésére áprilisban, illetve májusban indíthat közbeszerzési eljárást a KIM.

Az idénre tervezett közbeszerzések között szerepel olyan is, amelynek célja a közigazgatási eljárások lakosságra háruló adminisztratív terheinek mérése, illetve egy olyan is, amely antikorrupciós tájékoztatási kampányok szervezésével és lebonyolításával kapcsolatos. Szintén ilyen eljárás útján szerez be a KIM Erzsébet-utalványokat, amelyek fogyasztásra kész étel vásárlására használhatóak fel.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?