Jogszabályi megfelelés az akkumulátorgyártás hulladékkezelésében – mit ír elő az EU és Magyarország?
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
A szokatlan adóknak történelmi múltjuk van. Némelyikük önkényes és kontraproduktív, de akadt olyan is, amelynek megtévesztő neve ellenére ésszerű háttere volt.
Kész csoda, hogy a füstadót még nem vezette be az Orbán-kormány. Pedig két oka is lenne rá. Egyrészt ez a Fidesz által preferált családi adózás egyik klasszikus formája, másrészt tősgyökeresen magyar, hiszen ezt az archaikus adónemet 1467-ben igazságos Mátyás királyunk vezette be, történetesen annak a pénzügyi reformnak a részeként, amely uralkodásának végére sokkal jobb helyzetbe hozta államkincstárát, mint amilyenben trónra lépésekor átvette.
Az adószedés egyik történelmi rekordja viszont Augustus római császár galliai helytartója, Licinius nevéhez fűződik: 14 havi adót hajtott be azzal az átlátszó trükkel, hogy a december – mint a neve is mutatja – csak a tizedik hónap, utána jön még kettő.
A trükköket a teaadótól a parókaadón át a szüzességi adóig feltérképező cikket a HVG e heti számában olvashatják.
A szabályozás egyre szigorúbb, a megfelelés jogi kötelezettség és stratégiai kérdés is.
Van egy piaci szegmens, amely feltámadni látszik, de a megrendelő fejével kell gondolkodni.
Számos kedvezményes kamatozású termék érhető el a Széchenyi Kártya Programban, illetve az EXIM Magyarországnál.
A képzések támogatása segíti az alkalmazkodóképességet és a termelékenység javítását – a vállalkozások széles köre számára érhető el ehhez pályázati forrás.
Az országban elsőként Mezőkeresztes kizárta a lakosokat az elővásárlási jogból, azzal kizárólag az önkormányzat élhet. A célok között a lakhatási programok indítása és a spekulatív lakásvásárlás visszaszorítása is szerepel az egyébként csökkenő lélekszámú településen.
Később biciklivel, motorral, vonattal és gyalog folytatja az ország bejárását.