Másfél milliárd fős piacot gründol Kína, Japán és Dél-Korea

Több évnyi halogatás után az idén célegyenesbe kerülhet a kínai-japán-dél-koreai szabadkereskedelmi megállapodás, miután a három ország vezetői megállapodtak, hogy még az idén megkezdik az övezet megalakítását célzó tárgyalásokat.

  • MTI MTI
Másfél milliárd fős piacot gründol Kína, Japán és Dél-Korea

A kelet-ázsiai szabadkereskedelmi övezet létrehozásának első lépéseként vasárnap háromoldalú beruházásösztönző gazdasági egyezményt írtak alá Pekingben. A szabadkereskedelmi megállapodással 1,5 milliárd fős kelet-ázsiai piac jönne létre.

A három ország közötti kereskedelem 1999 óta  megnégyszereződött, jelenleg euróban számolva évente mintegy 534 milliárd eurót tesz ki. 

Kína eddig tíz országgal - köztük Új-Zélanddal és Szingapúrral - kötött szabadkereskedelmi megállapodást, Dél-Koreának az Európai Unióval való megegyezése a ratifikáció szakaszában van, és idén március közepe óta él ilyen egyezménye az Egyesült Államokkal.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Egy Orbán-kormány nem érne meg négy évet sem Franciaországban

Jehan Paumero húszas évei elején, bordeaux-i bölcsészként jött Magyarországra 2003-ban, miután elfogadta egy pécsi gimnázium állásajánlatát. Előtte csak a Sziget miatt járt itt, de megígérte magának, hogy még visszatér – egy helyett végül több mint húsz évet maradt. Hogyan látja egy köztünk élő francia a magyarokat? Miért érzi itt szabadabbnak magát, mint otthon, és mi az, ami miatt közelebb érzi magához a magyar társadalmat? Mit gondolnak a franciák Magyarországról, és mit válaszol, ha nekiszegezik a kérdést, hogy milyen diktatúrában élni?