Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 339,32 pontos, 2,01 százalékos csökkenéssel, 16 538,14 ponton zárt szerdán. A részvénypiac forgalma 15,4 milliárd forint volt, a vezető részvények árfolyama vegyesen változott az előző napi záráshoz képest.
Králik István, a KBC üzletkötője azt mondta, hogy a szerdai kereskedést is a Görögországgal kapcsolatos hírek határozták meg. Miután a piaci szereplők egyre nagyobb esélyt látnak arra, hogy az ország a júniusi, újabb választás után kilép az eurózónából, a fokozatos kockázatkerülés jellemző. Ezzel párhuzamosan gyengült az euró a dollárral szemben, és bár délután pluszba fordultak az európai tőzsdeindexek, a BUX mínuszban maradt, így alulteljesítő volt - tette hozzá Králik István.
Varga Zoltán, a Quaestor csoport elemzője is úgy látja, hogy továbbra is bizonytalan a nemzetközi befektetői hangulat, miután kiderült: Görögországban új választások kiírására lesz szükség.
A magyar piac egész nap a negatív tartományban mozgott, miközben a fontosabb európai indexek napközben az emelkedéssel próbálkoztak több-kevesebb sikerrel - mondta. Hozzátette, hogy a vezető részvények esetében nincs komolyabb pozitív fordulatra utaló jelzés, így a következő napokban is „ideges” kereskedésre kell számítani.
A Mol 345 forinttal, 2,12 százalékkal 15 900 forintra csökkent, 4,1 milliárd forintos forgalomban.
Az OTP-részvények ára 125 forinttal, 3,52 százalékkal 3425 forintra esett, forgalmuk 8,8 milliárd forintot tett ki.
A Magyar Telekom árfolyama 16 forinttal, 3,54 százalékkal 436 forintra gyengült, forgalma 1,4 milliárd forint volt.
A Richter-papírok árfolyama 405 forinttal, 1,14 százalékkal 35 805 forintra erősödött, a részvények forgalma 458,7 millió forintot ért el.
A másik gyógyszeripari részvény, az Egis árfolyama nem változott 14 500 forintot ért, forgalma 296 millió forint volt.
A kis és közepes részvények indexe, a BUMIX 1104,91 ponton zárt szerdán, ez 14,85 pontos, 1,33 százalékos csökkenés a keddi záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Év végén élesedne az unió erdőirtás ellen fellépő kereskedelmi rendelete, ami a világ két kedvenc barna babján túl még további öt termékcsoport behozatalát szabályozná. Sokak szerint a hatályba lépést halasztani kellene, vagy inkább hagyni az egészet a fenébe.
Ez a HVG heti gazdasági összefoglalója.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
A zenészek nem küldhetik azt az üzenetet, hogy nem érdekli őket, mi történik az országban, ahol játszanak – ezzel magyarázta Schiff András, hogy nem lép fel az Egyesült Államokban.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.
35 fok lehet vasárnap, és ez még csak a felvezetése annak a hőségnek, ami a jövő hét első felében vár az országra.
„Jó lesz, ha Brüsszelben is megtanulják: a magyar válasz a soha.”
Fogolycseréről és tűzszünetről tárgyalna az ukrán államfő.