szerző:
MTI/Napi Gazdaság
Tetszett a cikk?

A Budapesti Értéktőzsdén új részvénykategóriák létrehozását fontolgatják – írja a Napi Gazdaság. Katona Zsolt vezérigazgató ezt azzal indokolja, hogy az utóbbi években sok átláthatatlan tevékenységű céget vezettek be a tőzsdére. Ez nem a BÉT felelőssége, de a tőzsde inkább az átláthatóságot finanszírozná – tette hozzá.

A vezérigazgató elmondta: megfontolják, hogy a csak technikai okból bevezetett részvényeket egy külön kategóriában szerepeltessék, hogy a befektetők tudják, milyen likviditásra számíthatnak.

Hangsúlyozta ugyanakkor, hogy továbbra is fontosnak tartja a feljövőben levő, még inkább kkv méretű cégek számára lehetőségeket biztosítani a tőkepiacon. Hozzátette: sok ígéretes vállalkozás még nem akarja vállalni a nyilvánossá válás költségeit, ugyanakkor a banki finanszírozás elnehezülésével egyre fontosabb számukra az alternatív utakon történő forrás- vagy tőkebevonás.

Erre lehetne gyógyír egy újabb tőzsdei kategória, ahol a minősített befektetőknek felajánlott részvénypakettek, átváltható kötvények vagy sima vállalati kötvények cserélhetnének gazdát.

Katona Zsolt szerint a bevezetéshez elkelne a befektetési szolgáltatók segítsége, a költségekbe reményeik szerint akár a Nemzeti Fejlesztési Ügynökség is beszállna.

* * * Támogatott hitel vállalkozások számára

A Széchenyi Kártya Program némileg megváltozott feltételekkel, Széchenyi Kártya Program MAX+ néven folytatódik 2023-ban. Ennek köszönhetően év végéig fix 5 százalékos kamat mellett kaphatnak kölcsönt céljaik megvalósításához a vállalkozások. Ez a jelenlegi piaci kamatozású vállalkozói hitelekhez képest 12-18 százalékos kamatelőnyt jelent. A Bankmonitor Széchenyi Hitel kalkulátorával a vállalkozások ellenőrizhetik, hogy milyen támogatott hitelt igényelhetnek.

HVG

HVG-előfizetés digitálisan is!

Rendelje meg a HVG hetilapot papíron vagy digitálisan, és olvasson minket bárhol, bármikor!