Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 281,66 pontos emelkedéssel, 16 381,48 ponton nyitott pénteken. A csütörtöki záró értékéhez képest 1,75 százalékkal erősödött.
Nem várnak nagy árfolyammozgásokat pénteken a Budapesti Értéktőzsdén az MTI által megkérdezett piaci szakértők. Horváth Ákos, az Equilor Befektetési Zrt. elemzője a nyitást megelőzően egy kisebb mínuszos nyitásra számított, ami után nem vár nagy árfolyammozgásokat a budapesti parketten, és a nap végére nulla körüli zárást valószínűsít. Hozzátette, hogy a hét utolsó napján a nem túl optimista nemzetközi hangulat határozhatja meg a magyar kereskedést is, amelyet a délután az Egyesült Államokból érkező munkaerő-piaci adatok, valamint a Mol osztalék bejelentése befolyásolhat még. A devizapiacon a szakértő szerint 300 forint felett maradhat az euró-forint árfolyam, a forint pedig kissé tovább gyengülhet, elsősorban a dollárral szemben.
Rácz Balázs, az Erste részvényelemzője sem lát olyan jelet, amely pozitív tartományba mozdíthatná a tőzsdeindexeket, így a BÉT-en is enyhén mínuszos nyitást, majd további csökkenést valószínűsít. Ő is elmondta, hogy a tengerentúlról érkező munkapiaci adatok adhatnak irányt délután a kereskedésnek.
Balásy Zsolt, az MKB üzletkötője ugyanakkor a csütörtökön a nap végére "rendbejövő" amerikai indexek miatt pénteken minimális pozitív nyitást vár az európai piacokon, így a budapesti parketten is. "Ugyanakkor nagyobb emelkedés még nem látszik, bár, amilyen rossz a hangulat, azért már érik egy tisztességesebb enyhülés a világban" - írja MTI-hez eljuttatott elemzésében.
A Budapesti Értéktőzsde részvényindexe, a BUX 121,18 pontos, 0,76 százalékos emelkedéssel, 16 099,82 ponton zárt csütörtökön. A részvénypiac forgalma 13,9 milliárd forint volt, a vezető részvények az OTP kivételével erősödtek az előző napi záráshoz képest. A Mol 200 forinttal, 1,35 százalékkal 15 000 forintra erősödött, 3,1 milliárd forintos forgalomban. Az OTP-részvények ára 122 forinttal, 3,53 százalékkal 3338 forintra csökkent, forgalmuk 7,5 milliárd forintot tett ki. A Magyar Telekom árfolyama 8 forinttal, 1,92 százalékkal 425 forintra nőtt, forgalma 937,0 millió forint volt. A Richter-papírok árfolyama 700 forinttal, 2,00 százalékkal 35 700 forintra emelkedett, a részvények forgalma 1,6 milliárd forintot ért el. A másik gyógyszeripari részvény, az Egis 276,1 millió forintos forgalom mellett 95 forinttal, 0,69 százalékkal 13 605 forintra esett.
A BUMIX 1024,32 ponton zárt csütörtökön, ez 25,21 pontos, 2,40 százalékos csökkenés a szerdai záráshoz viszonyítva.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Isten kiválasztott népének tartják magukat, talán másfél millióan lehetnek, az egyik legnagyobb diaszpórájuk Dél-Amerikában van, a zsidók a legjobb barátaik és gyanakodva néznek a megjuhászodott dzsihádistákra, akik Szíriát vezetik.
Kedden a szerbekkel küzdünk meg a döntőbe jutásért.
A Tisza szigetek volt koordinátora az Irány a Jövő Párt elnöke.
Egyre inkább úgy érződik, hogy a magyar kormánypárt nem csak az online világban kerül vesztes helyzetbe.
Az USA közéletének legnagyobb sztorija végzetes is lehet az amerikai elnök számára.
Az EUrologus podcastjának újabb része.
A magyar űrhajós edz, hogy visszanyerje a formáját.