Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Tovább gyengült a forint árfolyama az euróval szemben csütörtök este.
A bankközi devizakereskedelemben csütörtök este már a 291 forintot is meghaladta az euró árfolyama, miközben délután fél négy tájban még 289 forint alatt járt, a délelőtt nagy részében pedig még a szerdán tapasztalt alacsonyabb szinten, nem sokkal 287 forint alatt stagnált.
A devizapiaci kereskedők délelőtt azt mondták, hogy a szerdán az IMF-tárgyalások megkezdésének lehetőségéről szóló hírt - azaz, hogy a jegybanktörvény elfogadása után az IMF és az EU kész tárgyalóasztalhoz ülni - a piac már beárazta, akkor kissé erősödött a forint, további hatása csütörtökön már nem lesz.
A kormány ezt követően csütörtökön újabb bejelentést tett: Matolcsy György és a kormánypártok frakcióvezetői egy 300 milliárd forintos munkahely-teremtési csomag elindításáról állapodtak meg. Az is kiderült, bevezetik a kisvállalati adót, az olyan foglalkozások esetében pedig, mint a cipész vagy a fodrász, tételes adót vezetnek be. A fedezet a Magyar Nemzeti Bank és az államkincstár, de elképzelhető, hogy az állam megadóztatása lesz.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.