Kihívások és lehetőségek – mire számítanak az európai vállalkozások?
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
Német-francia rotációs rendszerben vezethetik az eurócsoportot, az euróövezeti pénzügyminiszteri tanácsot azután, hogy július közepén lejár a testület mostani vezetőjének mandátuma - írta vasárnap a Der Spiegel.
A német hetilap szerint a luxemburgi Jean-Claude Junckert először Wolfgang Schäuble német pénzügyminiszter követheti az elnöki pozícióban, majd a hivatali idő felénél a francia kolléga, Pierre Moscovici veheti át az euróövezet legfontosabb gazdasági döntéshozó testületei között számon tartott tanács irányítását.
A rotációs rendszer lehet a pozíció betöltése körül kialakult német-francia konfliktus kompromisszumos megoldása - írta a Der Spiegel. A lap szerint Angela Merkel német kancellár és Francois Hollande francia elnök is ezt szorgalmazza.
Jean-Claude Juncker 1995 óta Luxemburg miniszterelnöke. Részben egyidejűleg - 1989-től 2009-ig - az ország pénzügyminisztere is volt. Ő már három - egyenként két és fél éves - mandátumot töltött az Eurócsoport elnöki posztján, 2005 óta áll az akkor létrehozott testület élén. Többször jelezte, hogy újabb megbízatást nem vállal. Mandátuma július 17-én jár le. A pozíció betöltéséről mostanáig nem sikerült megállapodni.
A rotációs modellt egyszer már alkalmazták euróövezeti intézménynél, és akkor is francia nyomásra: az Európai Központi Banknál (EKB) a holland Wim Duisenberg csak egy fél elnöki periódust töltött el, 1998 és 2001 között vezette a frankfurti intézményt, majd hivatalát átadta a francia Jean-Claude Trichének, aki aztán nyolc évig volt az EKB elnöke.
Összességében pozitív növekedési kilátásokról számoltak be az európai vállalkozások az Eurobarométer friss felmérése szerint.
A tranzakciós illeték kiterjesztése jelentősen átalakíthatja a Revolut és más neobankok vállalati díjstruktúráját.
Adózási és adatszolgáltatási kötelezettségek 2025. július 16. és 2025. augusztus 31. között.
Van a kártyás fizetés elfogadásánál kevésbé költséges megoldás is már a piacon: a qvik rendszer használatával a költségek 30–40 százalékkal mérsékelhetők.
Nagy feltűnést keltett és sok díjat elnyert A fehér várkastély című, Japánban, az Edo-korban játszódó társasjáték. Az alapötlete olyan, hogy elsőre nem is érti az ember, hogy lehet ezt kivitelezni, de az első játék után kiderül: A fehér várkastély rászolgált a sikerére.
Pálinkás József, az MTA volt elnöke a Népszavának arról is beszélt, hogy a magyar kormánynak nincs semmiféle tudománypolitikája, csak kósza ötletei.
A Gyurcsány-tánc óta nem láttunk ilyet.