Ne legyen több ingatlanlufi!

Nem szabad, hogy a tagállamok engedjék az ingatlanbuborékok kialakulását, a bankszektorok volumene pedig ne nőhessen a GDP többszörösére - nyilatkozta Joaquín Almunia, az EU versenyügyi biztosa a Figyelőnek. Az EU-biztos szerint meg kell erősíteni a pénzügyi felügyeleteket is és a nemrég bejelentett új uniós növekedési csomaggal úgy fókuszálnák a támogatásokat, hogy azok jobban előmozdítsák a növekedést.

  • hvg.hu hvg.hu
Ne legyen több ingatlanlufi!

Nem szabad, hogy a tagállamok a jövőben megengedjék az ingatlanbuborékok kialakulását, a bankszektorok volumenének GDP-hez viszonyított többszörésére duzzadását és el kell érni, hogy a múlthoz képest jelentősen erősítsük a pénzügyi felügyeleteket - fejtette ki Joaquín Almunia, az Európai Unió (EU) versenyjogi biztos a Figyelőnek adott interjújában. Almunia kijelentette, hogy az új unós növekedési csomag nem azt jelenti, hogy lazítanak a szabályokon, hanem úgy fókuszálják a támogatásokat, hogy azok jobban segítsék a növekedést.

Az EU-biztos elmondta, hogy az Európai Bizottság (EB) 2012 év végét jelölte meg az unió állandó pénzügyi mentőalapja jogi kereteinek megalkotására. A rendszer működőképességének tervezett ideje ugyanakkor nagyban függ az Európai Központi Banktól (EKB) is. Almunia elmondta, hogy a szorult pénzügyi helyzetben lévő bankok a jövőben már csak úgy kaphatnának állami támogatást, ha olyan szerkezetátalakítási tervekkel rendelkeznek, melyek életképes üzleti modellt is tartalmaznak.

Az EU versenyügyi biztosa kijelentette, hogy továbbra is marad a válságüzemmód, a bankok állami támogatására bevezetett ideiglenes rezsimet még fenn kell tartni. Almunia szerint az állami támogatásoknak természetesen továbbra is arányosnak kell lenniük a célokkal, és hozzáadott értéket kell képviselniük. Emellett azonban törekedni kell arra, hogy ne ösztönözzük a közpénzek elherdálását, a kedvezményezetteknek viszont maguknak is hozzá kell járulniuk a finanszírozáshoz.

Útmutató cégvezetőknek

Útmutató cégvezetőknek

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

Gárdos Péter író-rendező: „A Kádár-rendszer kedélyes borzadály volt, a mostani pedig hideglelős borzalom”

„Olyannyira rímelnek egymással az ifjúkori élményeim és a mai benyomásaim, hogy azt éreztem, ha 1971–1972-ről írok, akkor az olvasó talán ráismer, hogy ugyanez történik most, csak jóval nagyiparibb módszerekkel vernek át minket” – mondja a 77 éves, tíz éve még sikeres filmrendező, aki azóta pályát módosított. A Hamisítók című hatodik regénye az 1970-es évek kommunikációs trükkjeit és ügynökügyeit eleveníti fel.