Szexi, és a profitot is növeli, de hogyan kapcsolódhat egy kisebb cég ehhez a trendhez?
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
Franciaország szerdától bevezette a pénzügyi tranzakciós adót, eddig egyedüliként az Európai Unió tagállamai közül. Az adót nem minden tranzakcióra vetik ki.
A franciaországi székhelyű vállalatok papírjaival végzett műveleteket 0,2 százalékos adó terheli, de mentesek az adó aló azok a vállalatok, amelyek piaci tőkeértéke nem éri el az egymilliárd eurót.
További 0,01 százalék adót kell fizetni bizonyos, a számítógép vezérelte automatikus kereskedésben lebonyolított tranzakciók és bizonyos uniós állampapírok törlesztéskockázati (CDS) biztosításával kapcsolatos ügyletek után. A részvényügyletekkel ellentétben ez az adó csak a Franciaországban adófizetésre kötelezett vállalatokat és személyeket érinti. Adómentes marad a vállalati kötvények és állampapírok normális vásárlása.
A tranzakciós adó bevezetését már az előző kormány elhatározta, a szocialista kabinet azonban mihamarabb ki akarja terjeszteni. A részvényügyletekre vonatkozó adó a kormány szerint 109 francia vállalatot érint.
Ötlépcsős útiterv a fenntarthatósági célkitűzések üzleti stratégiába építéséhez.
2025. július 10-én lezárult a „Minden vállalkozásnak legyen saját honlapja” pályázat. Július 15-étől új forgóeszköz-finanszírozási lehetőség nyílt meg a feldolgozóipari mikro- és kisvállalkozások számára.
Folyamatosan bővül a céges bankkártyapiac. A kínálaton egyre inkább látszik, hogy a neobankok megjelenése versenyre készteti a hagyományos bankokat is.
Az elektronikus aláírásoknak egyre nagyobb a szerepe, de a különböző típusok közötti különbségek nem mindig egyértelműek.
Egy magyar bombaszakértő segítette az 1920-as években a japán elnyomás ellen harcoló koreai szabadságharcosokat – derül ki Csoma Mózes, a Károli Gáspár Református Egyetem bölcsészkarának dékánja, volt dél-koreai magyar nagykövet tanulmányából.
Olaszországi nyaralása idején történt végzetes baleset az osztrák extrémsportolóval.
Az Evergrande csődje óta tudhatjuk: elég nagy bajok vannak a kínai ingatlanszektorral.