MI-ügynök a HR-osztályon: Mire figyeljünk?
Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
Egyre több olyan bank van, amely egyetlen fillér kamatot sem fizet a folyószámlán heverő pénzre. A bizonytalanok és a trehányak is találhatnak azonban jó ajánlatokat.
A lakosságnak ismét majdnem minden negyedik forintja lekötetlenül a folyószámlán hever – derült ki a Magyar Nemzeti Bank (MNB) legfrissebb adataiból. Az azenpenzem.hu pénzügyi portál gyorsbecslése szerint a júniusi átlagkamatok alapján, ha ezt a közel 1850 milliárd forintot lekötöttük volna, önmagában ebből – tehát a két átlagkamat közötti különbségből – mintegy százmilliárd forintot zsebelhettünk volna be.
Persze az se túl jó, ha valaki az összes mozgatható pénzét leköti, mert mindig jöhet valami azonnali fizetendő. Ugyanakkor a látra szóló átlagkamat mögött is jókorák az eltérések (a banki kínálatot itt nézheti meg).
Sok pénz nulla kamattal hever
Ha valaki rendszeresen százezer forintot tart bankszámláján, az hozhat havonta nulla, vagy 350 forintot is, ami nem sok, de ha éveken át ez a helyzet, és nagyobb összegről van szó, akkor már változik a kép. Egyáltalán nem fizet a lekötetlen pénzre kamatot a Budapest, a Citibank, az FHB alapszámlája, és így tesz már az UniCredit is.
Több bank is akad viszont, ahol kifejezetten jó ajánlattal célozzák meg azokat, akik bizonytalanok (és azt gondolják, bármikor kellhet a pénz), vagy akár csak egyszerűen trehányak. A mezőnyből alacsonyabb összegeknél a Gránit Magaskamat, magasabbaknál pedig az AXA Kamathozó számlája emelkedik ki, vagy az FHB Prémium elvezetésű konstrukciója.
Azonban nem elég csak a kamatra figyelni. Az is fontos, milyen módszert alkalmaz a bank. Az AXA-nál például lépcsős a kamat, ami azt jelenti, hogy ha a megadott szintet túllépi az összeg, akkor a teljes pénzre a magasabb érték vonatkozik. Az FHB-nál azonban az egészen hét százalékig felfutó kamatszint remekül hangzik ugyan, de mivel a számítási mód sávos (összeghatáronként emelkedik), a végeredmény még mindig vonzó, de azért nem annyira. Az egységes betéti kamatláb (EBKM) – amire mindig érdemes figyelni – ötmillió forint felett így is 5,63 százalékos, ami a piacon a legjobb.
Ennek alapján nem árt résen lenni. A bankok számára az az ideális ügyfél, aki nem figyel pénzére. Lehetőleg a folyószámláján „pihenteti” minden pénzét, nem keresi és veszi igénybe az akciókat. A másik véglet a kamatok tizedes különbségére mozdulók tábora. Ők is elég sokan vannak, hiszen a lekötött betétek több mint háromnegyedét akciós betétben tartja a lakosság. A bankosok tapasztalata ugyanakkor az, hogy – noha az akciós kamatokat keresik az emberek –, a pénz ide-oda utalásának költségével már nem számolnak.
További részleteket az azenpenzem.hu oldalán olvashat.Milyen jogi megfelelési követelményekre kell figyelnie a vállalkozásoknak, ha MI-alapú eszközöket használnak a munkaügyi területeken?
A forint árfolyamingadozása feladja a leckét – különösen, ha importhányadot tartalmazó beruházást kell finanszírozni.
Összefoglaló az aktív pályázatok legfontosabb feltételeiről: kik pályázhatnak, mekkora összeget lehet igényelni, mire fordítható az elnyert támogatás.
Ismertetjük azokat a részletszabályokat, amelyeknek július elsejétől meg kell felelniük a vállalkozásoknak.
Bár Magyar Péter szerint a Tisza-kormány erősen támaszkodna a hazahozandó uniós támogatásokra, a pártvezető által emlegetett 8 ezermilliárd forint forrás megszerzése biztosan kivitelezhetetlen.
Denisz Smihalt egykori helyettese, Julija Szviridenko válthatja a poszton.
Nina Kutinát négy- és hatéves gyerekeivel együtt egy járőrözés során találták meg.